Mecze na żywo online - Transmisje live TV - meczyki w internecie za darmo - mecze24.pl

22bet

Typy bukmacherskie

 1. Wisła Kraków Wisła Kraków

  Arka Gdynia Arka Gdynia

  Polska LOTTO Ekstraklasa 21.07.2018 godz. 18:00
  Stadion Miejski w Krakowie

  FortunaTyp: Remis
  Kurs: 3.25

  Wisła Kraków latem mocno się osłabiła, ale zagra na własnym terenie i wydaje się, że jeśli ma gdzieś gromadzić punkty, to własnie na stadionie przy Reymonta. Opromieniona wygraniem Superpucharu Polski Arka w konfrontacjach w Krakowie ostatnio nie spisywała się zbyt dobrze. Ostatni raz pokonała Wisłę na jej terenie siedem lat temu.
  Typ bukmacherski
 2. Śląsk Wrocław Śląsk Wrocław

  Cracovia Kraków Cracovia Kraków

  Polska LOTTO Ekstraklasa 21.07.2018 godz. 15:30
  Stadion Miejski we Wrocławiu

  E-TotoTyp: Powyżej 2,5 gola w meczu
  Kurs: 1.95

  Mecze obu drużyn często dostarczały wielu bramek. Teraz wprawdzie siła ofensywna Cracovii się osłabiła, ale w zespole jest kilku graczy mających smykałkę do strzelania bramek. Można zakładać, że we Wrocławiu kibice zobaczą kilka goli.
  Typ bukmacherski
 3. Jagiellonia Białystok Jagiellonia Białystok

  Lechia Gdańsk Lechia Gdańsk

  Polska LOTTO Ekstraklasa 20.07.2018 godz. 20:30
  Stadion Miejski w Białymstoku

  E-TotoTyp: Wygrana Jagiellonii Białystok
  Kurs: 2.00

  Jagiellonia Białystok może jakoś znacząco się nie wzmocniła, ale przede wszystkim utrzymała kluczowych piłkarzy poprzedniego sezonu. Stabilizacja jest bardzo ważna i to może być atut białostoczan. Lechia natomiast jest wielką niewiadomą. Latem drużyna przeszła gruntowną przebudowę.
  Typ bukmacherski

Ulubione drużyny

Musisz być zalogowany, aby dodać swoje ulubione drużyny.
Po dodaniu drużyny, przed każdym jej meczem otrzymasz wiadomość e-mail z informacją o nadchodzącym spotkaniu i odnośnikiem do listy kanałów.

Newsletter

fortuna

Legalni bukmacherzy – od ludzi dla ludzi

Legalni bukmacherzy – od ludzi dla ludzi19.09.2017 14:24 2860

2017 rok to czas legalnych bukmacherów w Polsce. Wraz z każdą kolejną zmianą wchodzącą w życie, legalni bukmacherzy wychodzili z cienia, coraz głośniej dając o sobie znać, aż w końcu zadomowili się na polskiej scenie bukmacherskiej na dobre. To fakt, z którym trudno dyskutować. Ale co tak naprawdę wiadomo o legalnych bukmacherach?

 

 

Skąd legalni bukmacherzy w Polsce?

Legalni bukmacherzy to efekt zmian prawnych, które rozpoczęły się już w ubiegłym roku, kiedy to pojawiły się pierwsze projekty nowej ustawy hazardowej, a zakończyły się 1 lipca 2017 roku. Ostatnia z dat była równoznaczna z ostatecznym oczyszczeniem polskiego rynku z nielegalnie działających podmiotów w obszarze zakładów bukmacherskich. Do tej grupy należały wszystkie firmy, które oferowały obstawianie wyłącznie za pośrednictwem Internetu, a w rzeczywistości zarejestrowane były w jednym z popularnych rajów podatkowych, takich jak Gibraltar czy Malta. Nielegalni bukmacherzy oczywiście w żaden sposób nie rozliczali się w Polsce ze swojej działalności, którą tu prowadzili, co wpływało na wzrost tzw. szarej strefy. Taka sytuacja zdecydowanie nie sprzyjała ani zdrowej konkurencji na rynku, ani rozwojowi polskiej gospodarki. Dlatego nadeszła chwila, w której musiał nastąpić jasny podział na to, co dobre i na to, co złe w kontekście zakładów bukmacherskich w Polsce. W efekcie pojawili się legalni bukmacherzy, a pozostali musieli zniknąć.

 

nowa-ustawa-hazardowa-najwazniejsze-daty.png

Infografika 1. Nowa ustawa hazardowa: najważniejsze daty. Źródło: zagranie.com/bukmacherzy

 

Kim są legalni bukmacherzy?

Na listę legalnych bukmacherów w Polsce wpisuje się siedem podmiotów. Obstawianie u nich jest bezpieczne i przede wszystkim zgodne z polskim prawem. Jako pierwszy zezwolenie na organizowanie zakładów bukmacherskich otrzymał bukmacher Fortuna, a było to już 23 stycznia 2012 roku. Fortuna ma swoją siedzibę w Cieszynie i otwiera listę legalnych bukmacherów w Polsce. Kolejne dwie licencje zostały przyznane firmie z Poznania - Milenium Zakłady Bukmacherskie oraz firmie z Katowic – STS, zaledwie parę tygodni później. Kolejne podmioty dołączały do grona legalnych bukmacherów nieco wolniej: Totolotek w 2013 roku, E-toto Zakłady Bukmacherskie w 2014 roku, ForbBET i LV BET w 2016 roku.

 

legalni-operatorzy-zakladow-bukmacherskich-w-polsce.png

Infografika 2. Legalni operatorzy zakładów bukmacherskich w Polsce. Źródło: zagranie.com/bukmacherzy

 

Jacy są legalni bukmacherzy?

Mianem legalnego bukmachera można określić każdy z powyższych podmiotów. Każdy z nich zarejestrowany jest na terenie naszego kraju, każdy odprowadza 12-procentowy podatek, każdy posiada licencję nadawaną przez Ministra Finansów, która jest niezbędnym dokumentem do prowadzenia legalnej działalności bukmacherskiej w Polsce. Słowo „każdy” jest tutaj kluczowe. Dlaczego? Ponieważ pokazuje, że wszyscy ci bukmacherzy są sobie równi. Działają na tych samych zasadach, a podstawą ich funkcjonowania jest ten sam dokument prawny – nowa ustawa hazardowa. Wszelką fantazję dotyczącą ich działań ograniczają zapisy prawne, które są jasne, jednoznaczne i przede wszystkim takie same dla wszystkich podmiotów. Nie inaczej jest z karami. Taka sytuacja to dobra informacja dla polskiej bukmacherki. Formalnie żaden z bukmacherów się nie wyróżnia, więc każdy próbuje zyskać sympatię potencjalnych klientów za pomocą atrakcyjnej oferty na zakłady sportowe czy też coraz to nowszych bonusów. Uczciwa konkurencja kwitnie, a gracze na tym tylko zyskują.

 

legalny-bukmacher.png

Infografika 3. Legalni bukmacherzy w Polsce. Źródło: zagranie.com/bukmacherzy

 

Legalni bukmacherzy mają oczy i uszy

Dlatego widzą i słyszą potrzeby swoich klientów. Po odejściu z rynku operatorów, którzy nie uzyskali licencji Ministra Finansów można powiedzieć, że polscy bukmacherzy internetowi zaczęli wszystko od nowa. I tak naprawdę wciąż zaczynają, ponieważ od 1 lipca nie minęło wiele czasu, niektórzy gracze zawiesili swoją aktywność i wciąż poszukują dla siebie nowego bukmachera. Szansy na nowy start nie dostaje się codziennie, więc ważne, aby ją dobrze wykorzystać. Na szczęście legalni bukmacherzy radzą sobie z tym naprawdę nieźle. Od samego początku pokazują, że nie są obojętni na znaki, które otrzymują od swoich graczy. To, co zaobserwują przekłuwają w czyn. Świadczy o tym chociażby coraz bogatsza oferta sportowa – już nie tylko kibice piłki nożnej będą zadowoleni z wyboru, jaki dostarczają bukmacherzy z Polski. LV BET, obserwując tendencje związane z obstawianiem wśród swoich graczy, wprowadził do oferty rynki azjatyckie – znane u operatorów zachodnich, a w Polsce wciąż mało popularne. To odpowiedź na potrzeby tych klientów, którzy zainteresowani są obstawianiem piłki nożnej, jednak nie mogą się przekonać do handicapu europejskiego. Legalni bukmacherzy obserwują także zainteresowanie polskich kibiców określonymi wydarzeniami ze świata sportu. Oczywistym jest, że nie sposób śledzić wszystko z tak samo dużym zaangażowaniem i społeczeństwo mimo woli skupia się na wybranych imprezach. Legalni bukmacherzy z Polski są na bieżąco z tym, co interesuje ich klientów i idąc tym tropem organizują promocje okolicznościowe, które pozwalają obstawiać i śledzić lubiane rozgrywki w towarzystwie jeszcze większych emocji.

 

Legalni bukmacherzy mają ludzką twarz

Za całą ofertą sportową, bonusami i udogodnieniami stoją ludzie. Każdy legalny bukmacher ma swoją ludzką twarz, a raczej całą rzeszę twarzy, składających się na całokształt, który dopiero trafia do gracza. Mając wątpliwości co do legalnych bukmacherów w Polsce, warto się zastanowić nad tą kwestią. Zagraniczni bukmacherzy to firmy, które w żaden sposób nie są związane z naszym krajem, jedynie do niedawna z powodzeniem świadczyli usługi wśród Polaków. To był jedyny punkt wspólny, nic poza tym nie łączyło ich z naszymi graczami. W przypadku legalnych bukmacherów sprawa ma się inaczej. Firmy zatrudniają setki osób, dla których kontakt ze sportem nie ogranicza się wyłącznie do płaszczyzny zawodowej. Prywatnie to również kibice, którzy śledzą wybrane rozgrywki, obserwują swoje potrzeby i dzięki temu sprawniej dostrzegają i reagują na potrzeby innych graczy. Nierzadko trudno podzielić sportowe emocje na te prywatne i te zawodowe. Jeden z legalnych bukmacherów wspomina, że wielu z jego pracowników jest fanami siatkówki, co z czasem przełożyło się na sponsoring wybranego polskiego klubu sportowego. Kto więc ostatecznie zyskuje na działalności legalnych bukmacherów w Polsce? Polscy gracze, polscy kibice i polski sport.

 

Obecność wyłącznie legalnych bukmacherów na polskim rynku jest nie tylko dużą zmianą, ale także faktem, z którym nie można dyskutować. Na szczęście przykłady jasno pokazują, że warto się z nimi zaprzyjaźnić. Masz jeszcze jakieś wątpliwości?

 

weronika-wojtas-redaktor-zagranie-com.png

Weronika Wojtaś

Absolwentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Specjalistka od marketingu online, brandingu i Public Relations. Na co dzień tworzy publikacje o tematyce bukmacherskiej dla serwisu sportowego Zagranie. Śledzi wydarzenia ze świata zakładów sportowych, wychwytuje te najważniejsze z perspektywy gracza i przedstawia w jak najbardziej przystępnej formie.

 

Ranking bukmacherów

 1. 1

  Bet365

  Jedna z najbardziej znanych marek bukmacherskich na rynku. Firma zapewnia dostęp do ogromnej ilości rynków zakładów sportowych. Liczba graczy w bet365 już dawno przekroczyła 4 miliony i sięga prawie wszystkich krajów świata.
 2. 2

  Unibet

  Firma Unibet to uznana marka nie tylko na rynku polskim, ale również cieszy siędużą popularnością w całej Europie. Pełna oferta firmy dostępna jest w języku polskim, dzięki czemu Polscy gracze nie będą mieli żadnych problemów z poruszaniem się po wszelkich sekcjach serwisu.
 3. 3

  22bet

  22Bet to bukmacher działający na eurpoejskim rynku online a także na rynku zakładów stacjonarnych. Oferta firmy to: zakłady sportowe, zakłady na żywo. 22bet posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez rząd Curacao.
 4. 4

  EastBridge

  Eastbridge jest brokerem zakładów sportowych dla wszystkich. Firma ta przygotowała ofertę dla profesjonalnych jak i rekreacyjnych  graczy. Szczególnie ceni sobie klientów obstawiających piłkę nożną, tenis oraz sporty amerykańskie. Ich zakres obejmuje zakłady przez Skype oraz autorskie oprogramowanie “Aggregator Software for Asian”.
 5. 5

  Bwin

  Firma Bwin to jedna z najbardziej rozpoznawalnych firm bukmacherskich na świecie. Bukmacher ten istnieje od 1999 roku i w opinii graczy jest bardzo dobrym miejscem do gry. Oferta Bwin to zakłady sportowe, zakłady live, kasyno, gry i poker - z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.
 6. 6

  Betclic

  Betclic to bardzo popularny bukmacher wśród Polskich graczy. Firma swoją siedzibę posiada na Malcie a na rynku działa od 2005 roku i bardzo krótkim czasie zyskała wielką popularność wśród graczy z Polski i całej Europy.
 7. 7

  ArcaneBet

  ArcaneBet to jeden z młodszych bukmacherów na europejskim rynku. Firma ta postanowiła podejść do swojej profesji bardzo innowacyjnie i jako główną tematykę obrała sobie eSport. Nie oznacza to jednak, że w ArcaneBet nie znajdziemy innych dyscyplin. Bukmacher oferuje również zakłady przedmeczowe oraz live z piłki nożnej, tenisa, hokeja czy koszykówki.
Zobacz więcej


Hazard może uzależniać. Graj odpowiedzialnie.
Serwis przeznaczony TYLKO dla osób które skończyły 18 lat. Zakłady bukmacherskie nieodłącznie związane są w ryzykiem.
Jeśli zauważyłeś u siebie objawy uzależnienia skontaktuj się z serwisami oferującymi pomoc w wyjściu z nałogu hazardowego.
Serwis mecze24.pl ma charakter informacyjny, nie nakłaniamy i nie zachęcamy do uprawiania hazardu.

Fortuna online zakłady bukmacherskie sp. z o.o. - legalny bukmacher działający w Polsce na podstawie zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych. Graj rozważnie, hazard może uzależniać. Za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencję prawne. Zezwolenie MF nr SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565;
Milenium Zakłady Bukmacherskie - zezwolenie MF nr SC/12/7251/17-7/ARP/BMB/2011/BMI9-10599;
Star-Typ Sport Zakłady Wzajemne Sp. z o.o. - zezwolenie nr SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12;
TOTOLOTEK S.A. - zezwolenie nr AG/9/7251/8/LBU/2012/2013/RD61485;
E-TOTO Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. - zezwolenie nr AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17;
forBET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. - zezwolenie nr PS4.6831.10.2016;
LV BET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. - zezwolenie nr PS4.6831.9.2016.EQK