Legalni Bukmacherzy w Polsce 2024

W ostatnich latach rynek bukmacherski w Polsce dynamicznie się rozwija. Na polskim rynku bukmacherskim działa coraz więcej firm, w których można obstawiać typy w legalny sposób. Przedstawiamy aktualny ranking legalnych bukmacherów działających w Polsce. Nasze zestawienie opiera się na dokładnych analizach, opiniach graczy oraz jakości oferowanych przez bukmacherów usług. Dzięki temu możesz być pewny, że wybierając jednego z polecanych przez nas bukmacherów, postawisz na jakość i bezpieczeństwo. Zapraszamy do zapoznania się z naszym rankingiem.

Ranking bukmacherów w Polsce 2024

1 Fortuna
Zyskaj do 330 PLN na start
2 STS
Zyskaj do 1660 PLN na start
%position% LVBET
Zyskaj do 2020 PLN na start
4 Superbet
Zyskaj do 3754 PLN na start
 
5 Betters
Zyskaj do 235 PLN na start

Interesujesz się zakładami bukmacherskimi? Poniższa lista legalnych bukmacherów online pozwoli ci rozpocząć grę w zakładach bukmacherskich wykorzystując bonusy bukmacherskie i specjalne kody promocyjne od bukmacherów. W zestawieniu ujęliśmy najlepszych legalnych bukmacherów internetowych u których możesz obstawiać zakłady bukmacherskie online. Na polskim rynku zakładów działa kilkanaście firm a wśród nich warto wyszczególnić najlepszych bukmacherów u których będziesz mógł korzystać z najlepszej oferty jak również z największych bonusów powitalnych.

Na wstępie warto powiedzieć, że tylko te podmioty są legalne w Polsce które posiadają zezwolenie od Ministerstwa Finansów. Wchodząc więc na stronę internetową bukmachera warto sprawdzić czy wybrany bukmacher jest legalny czy nie. Specjalnie dla naszych użytkowników przygotowaliśmy ranking i listę legalnych bukmacherów online a wraz z nimi listę bonusów bukmacherskich z których możesz skorzystać rozpoczynając grę w zakładach online.

Zakłady bukmacherskie online

Zakłady bukmacherskie to bardzo popularny temat którym interesują się fani piłki nożnej i innych dyscyplin sportowych. Zakłady sportowe od zawsze były popularne wśród Polskich kibiców i w tej kwestii nic się nie zmienia, ponieważ chętnie obstawiają mecze przy okazji wielkich wydarzeń sportowych, interesujących meczów z udziałem reprezentacji Polski, spotkań Ligi Mistrzów, czy po prostu – meczów ulubionej drużyny. Zakład bukmacherski zawierany jest pomiędzy firmą bukmacherską a graczem (klientem bukmachera). Gracz spośród obszernej oferty zakładów oferowanych przez bukmachera, wybiera interesujący zakład a następnie typuje go za określoną stawkę. Stawka ta jest mnożona przez kurs danego zakładu. Po zakończeniu meczu którego dotyczy zakład, bukmacher określa kupon jako wygrany, przegrany bądź w pewnych przypadkach anulowany.

Z roku na rok najlepsi bukmacherzy starają się przyciągać do siebie nowych graczy oferując coraz bardziej rozbudowane oferty na zakłady bukmacherskie (zakłady przedmeczowe), ale jak się okazuje bukmacherzy na swoich stronach nie oferują tylko i wyłącznie zakładów które można typować przed rozpoczęciem wydarzenia. W obecnych czasach bardzo popularne stały się zakłady live, czyli zakłady które można obstawiać na żywo w trakcie rozgrywania spotkań i meczów. Ponadto wybrani bukmacherzy na swoich stronach internetowych i aplikacjach, posiadają też transmisje sportowe. Użytkownik ma więc możliwość typowania meczu i jednoczesnego oglądania go na tym samym ekranie – komputera tabletu lub telefonu.

Kolejnym elementem oferty zakładów bukmacherskich są tak zwane zakłady wirtualne (wirtualny sport). Użytkownicy typują mecze które rozgrywane są przez system komputerowy – nie jest więc to prawdziwa rozgrywka a wirtualna. Wiele rzeczy jednak wygląda tak jak w prawdziwym świecie – rozgrywki, piłkarze, tabele, strzelcy, statystyki drużyn i zawodników. Na bazie takich danych użytkownik może obstawiać kolejne wydarzenia spośród wirtualnych sportów. Wraz ze wzrostem zainteresowania e-sportem, a więc rozgrywkami komputerowymi pomiędzy graczami, najlepsi bukmacherzy zainteresowali się również tą częścią rozrywki. U takich bukmacherów jak np. Fortuna czy STS, można obstawiać największe wydarzenia esportowe takie jak turnieje CS:GO czy rozgrywki w inne popularne gry. 

Bukmacherzy

Jeżeli dopiero rozpoczynasz swoją przygodę z zakładami bukmacherskimi musisz wiedzieć kim jest bukmacher. Bukmacher bądź też firma bukmacherska jest to podmiot, który udostępnia dla klientów możliwość obstawiania określonych zdarzeń dotyczących między innymi rozgrywek sportowych.

W Polsce wyróżniamy dwa rodzaje bukmacherów – oferujący zakłady w punktach stacjonarnych (naziemnych) a także te firmy bukmacherskie które świadczą swoje usługi za pośrednictwem stron internetowych i aplikacji mobilnych. Bukmacherzy należący do pierwszej grupy to firmy które posiadają stacjonarne punkty zlokalizowane w całej Polsce do których każda dorosła osoba może przyjść i zawrzeć zakład bukmacherski. Do drugiej grupy należą natomiast firmy które świadczą tak zwane zakłady bukmacherskie online, inaczej mówiąc przez Internet. Jest to nowoczesny sposób na zawieranie zakładów, który z roku na rok staje się coraz bardziej popularny wśród graczy.

Wśród najpopularniejszych bukmacherów w Polsce z pewnością warto wymienić takie znane firmy jak STS i Fortuna. Są to dwie najbardziej popularne firmy bukmacherskie, które posiadają największe udziały w rynku. Dużą popularnością cieszą się też takie firmy jak Betclic, Totolotek, PZBuk czy LV BET. Osoby z Polski muszą znać bardzo ważną kwestię dotyczącą legalnych zakładów bukmacherskich. Tylko i wyłącznie legalne firmy bukmacherskie mogą oferować zakłady naziemne jak również zakłady online dla osób z Polski.

Legalni bukmacherzy

Po wejściu nowej ustawy hazardowej w 2016 roku, zagraniczni bukmacherzy musieli się wycofać z polskiego rynku. Nowe zapisy w ustawie sprawiły, że Polacy mogą obstawiać mecze i typować zakłady bukmacherskie online tylko u legalnych bukmacherów, którzy posiadają licencję udzielaną przez Ministerstwo Finansów.

Wśród legalnych bukmacherów są więc polskie firmy działające od wielu lat w Polsce – Fortuna, STS czy Totolotek. Na przestrzeni ostatnich kilku lat pojawiło się jednak też kilka nowych bukmacherów online jak również kilka firm powróciło do Polski po kilku latach przerwy – między innymi Betclic, PZBuk i LV BET. W Polsce obecnie zezwolenie Ministerstwa Finansów posiada 14 bukmacherów, którzy mogą świadczyć usługi zakładów bukmacherskich przez Internet.

Bukmacher online

Firmę bukmacherską nazywamy bukmacherem online wówczas gdy jej oferta dostępna jest w Internecie a klienci mogą obstawiać mecze za pośrednictwem strony internetowej lub aplikacji mobilnej. Rozwój Internetu sprawił, że zmniejszyła się liczba zakładów przyjmowanych w stacjonarnych (naziemnych) punktach bukmacherów. Z roku na rok przybywa graczy którzy typują zakłady online i nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ zakłady bukmacherskie online to dużo wygodniejszy i bardziej innowacyjny sposób.

W skład oferty bukmacherów internetowych wchodzą najczęściej zakłady bukmacherskie (zakłady przedmeczowe), zakłady live (zakłady na żywo obstawiane w trakcie rozgrywania meczów), wirtualne sporty, esport, transmisje online a także to co klienci lubią najbardziej – bonusy bukmacherskie i specjalne kody promocyjne.

Z pewnością po wejściu na stronę internetową jednego z bukmacherów zaciekawi cię to jak obszerna jest oferta zakładów bukmacherskich które można obstawiać online. Przed rozpoczęciem gry warto zapoznać się z artykułami bukmacherskimi i poradami od doświadczonych graczy, dzięki którym dowiesz się jakich błędów należy unikać przy zawieraniu zakładów bukmacherskich online.


Ostatnia aktualizacja:

FAQ - często zadawane pytania

Typy bukmacherskieZobacz więcej
Euro 2024 (Mistrzostwa Europy)
BelBelgia
vs
SłoSłowacja
Fortuna 3.251. gol (Sł)
Nikt jeszcze nie typował tego wydarzenia.Typuj teraz
Typy na ten mecz
Euro 2024 (Mistrzostwa Europy)
AusAustria
vs
FraFrancja
Fortuna 3.31. gol (Sł)
Nikt jeszcze nie typował tego wydarzenia.Typuj teraz
Typy na ten mecz
Euro 2024 (Mistrzostwa Europy)
TurTurcja
vs
GruGruzja
Fortuna 2.032P (TUR)
Jedna osoba obstawia : 1:1Typuj teraz
Typy na ten mecz
Euro 2024 (Mistrzostwa Europy)
PorPortugalia
vs
CzeCzechy
Fortuna 3.051. gol (Sł)
Jedna osoba obstawia : 2:0Typuj teraz
Typy na ten mecz