Klub Torino FC został założony w 1906 roku. Ma swoją siedzibę w Turynie. Jak wiele drużyn, historia klubu zaczyna się od rozłamu w lokalnym klubie. W tym przypadku kilku członków Juventusu do Torinese FC. W tym gronie znalazł się słynny Vittorio Pozzo, trener włoskich złotych medalistów Mistrzostw Świata 1934 i 1938 oraz Mistrzów Olimpijskich z Berlina z 1936 roku.
Drużyna rozgrywa swoje mecze na Stadio Olimpico Grande Torino (do 1990 roku Stadio Comunale, gdy Torino dzieliło stadion z Juventusem), nazwanym na cześć najlepszej ekipy w historii Il Granata, której koniec wyznaczyła katastrofa lotnicza. W maju 1949 roku samolot z całą drużyną, która wracała z Lizbony, rozbił się na wzgórzu Superga. Życie straciły gwiazdy futbolu lat powojennych, jak Valentino Mazzola czy Ezio Loik oraz trener Egri Erbstein.
W latach 1946-1949 drużyna ta cztery razy z rzędu zdobyła mistrzostwo Włoch. Jednak ostatnie z nich, po wspomnianej katastrofie, zostało jednoznacznie przyznane przez rywali Il Toro. Łącznie Torino wygrało 7 razy rozgrywki mistrzostw Italii i pięciokrotnie puchar kraju. Jednak na jakiekolwiek trofeum kibice czekają już niespełna 30 lat, kiedy to w finałowym dwumeczu Coppa Italia okazali się lepsi od Romy.