25 gol Roberta Lewandowskiego. Bayern Monachium zremisował z Arminią Bielefeld

Autor:Dawid KaczmarekDodano:
25 gol Roberta Lewandowskiego. Bayern Monachium zremisował z Arminią BielefeldVerveridis Vasilis / Shutterstock.com

Robert Lewandowski zdobył kolejną bramkę w Bundeslidze. Jego gol tym razem nie pomógł zwyciężyć, bo Bayern Monachium zremisował z Arminią Bielefeld 3:3.

Spotkanie Bayernu Monachium z Arminią Bielefeld miało rzadko spotykany przebieg. Do przerwy to goście prowadzili 2:0. Mistrzowie Niemiec wychodzili jednak nie z takich opresji. W przerwie odpowiednio się zmotywowali i w drugiej połowie dążyli do zwycięstwa.

Już w 49. minucie Robert Lewandowski zdobył kontaktową bramkę. W pole karne dośrodkował Kingsley Coman, Polak ładnie przyjął piłkę na klatkę piersiową, obrócił się i strzałem z woleja trafił do siatki.

Zobacz bramkę Roberta Lewandowskiego w meczu Bayern - Arminia:

Wydawało się, że Bayern Monachium pójdzie za ciosem, ale kilkadziesiąt sekund później to gości strzelili gola na 3:1. Gospodarze zdołali doprowadzić do remisu. Najpierw bramkę zdobył Corentin Tolisso, a potem Alphonso Davies.

Remis Bayernu Monachium może być rozczarowujący, ale trzeba pamiętać, że drużyna w zeszłym tygodniu przebywała w Katarze, gdzie wygrała Klubowe Mistrzostwa Świata.

Dla Roberta Lewandowskiego był to 25 gol w tym sezonie Bundesligi. Reprezentant Polski jest zdecydowanym liderem klasyfikacji strzelców. Ma siedem goli przewagi nad Andre Silvą z Eintrachtu Frankfurt i dziesięć nad Erlingiem Haalandem z Borussią Dortmund.

Bayern Monachium – Arminia Bielefeld 3:3 (0:2)
0:1 Michel Vlap 9’
0:2 Amos Pieper 37’
1:2 Robert Lewandowski 48’
1:3 Christian Gebauer 48’
2:3 Corentin Tolisso 57’
3:3 Alphonso Davies 69’

Składy:

Bayern Monachium: Neuer – Sarr (58 Kimmich), Suele, Hernandez, Davies - Tolisso, Alaba - Sane, Choupo-Moting, Coman – Lewandowski

Arminia Bielefeld: Ortega - Brunner, Nilsson, Pieper, Laursen - Prietl, Kunze – Doan (41 Gebauer), Vlap (62. Cordova), Voglsammer (62. Seufert) - Klos (90. Van der Hoorn)