Andoni Iraola chce zatrzymać Alexisa Mac Allistera i Alissona w Liverpoolu

Zdjęcie Julian Mastewicz
Autor:Julian MastewiczDodano:
Zdjęcie Julian Mastewicz
Autor:Julian MastewiczDodano:
Obrazek newsa : Andoni Iraola chce zatrzymać Alexisa Mac Allistera i Alissona w LiverpooluJose Breton- Pics Action / Shutterstock

Nowy menedżer Liverpoolu Andoni Iraola przyznał, że chce, aby Alexis Mac Allister i Alisson pozostali w klubie. Argentyńczyk i Brazylijczyk wzbudzają zainteresowanie innych zespołów, ale szkoleniowiec zamierza nadal korzystać z ich doświadczenia.

Iraola liczy na pozostanie Mac Allistera

Alexis Mac Allister ma jeszcze dwa lata ważnego pięcioletniego kontraktu, który podpisał po transferze do Liverpoolu w 2023 roku. 27-letni pomocnik nie rozpoczął jednak rozmów w sprawie nowej umowy, co doprowadziło do spekulacji na temat jego możliwego odejścia z Anfield tego lata.

Argentyńczyk wystąpił na mistrzostwach świata w 2026 roku, podobnie jak Alisson w reprezentacji Brazylii. Podczas konferencji prasowej w Chicago, na początku przedsezonowego tournée Liverpoolu po Stanach Zjednoczonych, Iraola jasno określił swoje stanowisko w sprawie pomocnika.

„Myślę, że Alexis był jednym z najlepszych zawodników tego klubu w ostatnich kilku latach. Miał bardzo dobre mistrzostwa świata, więc to normalne, że inne kluby chcą naszych najlepszych piłkarzy” – powiedział Iraola.

„Tak już zawsze wygląda rynek transferowy. Ja jednak chcę zatrzymać swoich dobrych zawodników. Bardziej zależy mi na pozyskiwaniu nowych piłkarzy niż na traceniu tych, których już tutaj mamy” – dodał hiszpański menedżer.

Alisson ważną postacią w szatni Liverpoolu

Kontrakt Alissona z Liverpoolem obowiązuje jeszcze przez rok. Iraola zamierza jednak polegać na doświadczeniu 33-letniego bramkarza w nadchodzącym sezonie, mimo że Brazylijczyk był łączony między innymi z Juventusem.

Nowy menedżer Liverpoolu podkreślił, że Alisson ma odegrać istotną rolę w procesie wprowadzania nowych i młodych zawodników do zespołu.

„Jestem bardzo zadowolony z sytuacji, którą mamy obecnie na pozycji bramkarza. Alisson jest osobą, która w szati pomoże nam zdecydowanie w procesie adaptacji nowych zawodników i młodych piłkarzy” – wyjaśnił Iraola.

„Potrzebujemy liderów takich jak Virgil van Dijk, Alisson czy Joe Gomez, czyli zawodników, którzy są tutaj od długiego czasu” – dodał szkoleniowiec.

Liverpool potrzebuje wzmocnień w obronie i na skrzydle

Iraola przyznał również, że Liverpool rozważa pozyskanie zawodników do defensywy podczas letniego okna transferowego. Szczególną uwagę zwraca pozycja prawego obrońcy, ponieważ Conor Bradley potrzebuje jeszcze kilku miesięcy, aby wrócić do gry.

Reprezentant Irlandii Północnej doznał kontuzji kolana w styczniu i nie będzie dostępny na początku sezonu. Menedżer Liverpoolu zaznaczył, że klub w dłuższej perspektywie wiąże z nim swoje plany, ale obecnie musi uwzględniać jego długą nieobecność.

„Gdybyśmy mieli w pełni zdrowego i gotowego do gry Conora Bradleya, bylibyśmy bardzo szczęśliwi i nie zadawalibyśmy sobie tych pytań” – stwierdził Iraola.

„Sytuacja jest skomplikowana, ponieważ wierzymy w Conora w dłuższej perspektywie. Wiemy, że chcemy, aby był naszym prawym obrońcą, ale obecnie wciąż jest nieco oddalony od powrotu” – kontynuował.

Zdaniem Iraoli Liverpool ma obecnie ograniczone możliwości w defensywie, a kolejną pozycją wymagającą wzmocnienia jest skrzydło.

„Biorąc pod uwagę sytuację na środku obrony i na prawej stronie defensywy, jeśli chodzi o głębię składu, jesteśmy obecnie bardzo ograniczeni. To rozwiązanie, którego próbujemy znaleźć. Zdecydowanie potrzebujemy również skrzydłowego, ale zależy to od wielu czynników, w tym od sytuacji na rynku” – podsumował menedżer Liverpoolu.

Lubisz czytać newsy na Mecze24.pl? Kliknij i dodaj nas do Preferowanych Źródeł w Google.

Mistrzostwa Świata 2026 Piłka nożna Liverpool Alisson Becker Alexis mac allister Premier league

Komentarze użytkowników

    Popularne tematy

    Zapytaj o mecze, typy, statystyki, składy...

    Wiadomości: 0 / 3