
Dość niespodziewanie na wypożyczenie do FC Barcelony trafił Marcus Rashford. Anglik dość szybko zaklimatyzował się w Hiszpanii i regularnie występuje w zespole Hansiego Flicka. Barcelona właśnie zadecydowała na temat jego przyszłości.
Trzeba sobie powiedzieć wprost, Dumy Katalonii anglik był on jedynie opcją rezerwową. Zdecydowano się na nią dopiero po fiasku rozmów z Luisem Diazem i sagą związaną z Nico Williamsem. Obaj nie zdecydowali się dołączyć do Barcy, Kolumbijczyk przyjął ofertę Bayernu a znienawidzony obecnie w Katalonii Williams zdecydował się na podpisanie wieloletniego kontraktu z Athleticiem. Wtedy dopiero ruszono po Rashforda, który nie miał szans na grę w Manchesterze United.
Miał on mieć zatarg z portugalskim szkoleniowcem "Czerwonych Diabłów" co powodowało, że regularnie opuszczał mecze swojego ukochanego zespołu. Zdawał sobie jednak sprawę, że jeśli dalej chce grać w piłkę na wysokim poziomie to musi zmienić otoczenie. Najpierw na pół roku poszedł na wypożyczenie do Aston Villi, by później po powrocie na Old Trafford przyjąć ofertę Dumy Katalonii. Po początkowych problemach z rejestracją zaczął grać i przekonywać do siebie Hansiego Flicka.
Najpierw głównie wchodził z ławki rezerwowych, jednak przełom nastąpił w spotkaniu z Valencią, gdzie zanotował asystę co ewidentnie wlało w niego nowe pokłady motywacji. Później wystąpił w pierwszym składzie Blaugrany w meczu z Newcastle United i strzelił dwie bramki co przełożyło się na zwycięstwo zespołu 2:1. W ostatnim meczu dołożył kolejną asystę co jasno pokazuje, że zaczął rozumieć się z kolegami na boisku. Z tego powodu też Barcelona miała podjąć decyzję - chcemy go na dłużej.
Takie informacje przekazał serwis Daily Star, który jednak nie jest dość wiarygodnym źródłem. Co prawda w każdej plotce jest ziarno prawdy więc bardzo prawdopodobne jest, że faktycznie takie myśli zakwitły w głowach działaczy Dumy Katalonii. Liczą oni jednak, że nie wydadzą na jego transfer więcej niż 30 milionów euro. Dla Manchester United to i tak ogromna okazja do pozbycia się gigantycznej pensji piłkarza. Wiele wskazuje więc na to, że przyjmą oni ewentualną ofertę Katalończyków.
La Liga Transfery piłkarskie, plotki transferowe Marcus rashford Fc barcelona Kontrakt