Bayern lepszy od Herthy. Robert Lewandowski nie strzelił karnego

Autor:Dawid KaczmarekDodano:
Bayern lepszy od Herthy. Robert Lewandowski nie strzelił karnegoMDI / Shutterstock.com

Mecz Hertha - Bayern to było również starcie dwóch polskich napastników: Krzysztofa Piątka i Roberta Lewandowskiego. Żaden z nich gola nie strzelił. Jakby tego było mało, to Robert Lewandowski nie wykorzystał rzutu karnego. Bayern Monachium wygra 1:0, a gola na wagę trzech punktów strzelił Kingsley Coman.

Zarówno Krzysztof Piątek, jak i Robert Lewandowski wybiegli w pierwszym składzie na mecz Hertha Berlin - Bayern Monachium. Jak sobie poradzili?

Krzysztof Piątek był aktywny. Oddał pięć strzałów, choć większość z nich nie mogły stanowić zagrożenia. Jedynie na początku meczu Manuel Neuer musiał się nieco wysilić, aby obronić uderzenie napastnika Herthy Berlin. Krzysztof Piątek na boisku przebywał do 62. minuty.

Czytaj również: Koszmar Krystiana Bielika. Czeka go kolejna wielomiesięczna przerwa

Robert Lewandowski rozegrał całe spotkanie, ale nie może być do końca zadowolony ze swojej postawy. W 12. minucie kapitan reprezentacji Polski zmarnował rzut karny, co było sporym zaskoczeniem, bo raczej nie zwykł on się mylić z jedenastu metrów.

Rune Jarstein wyczuł intencje Roberta Lewandowskiego i zdołał odbić piłkę. Ostatni raz bramkarz obronił rzut karny wykonywany przez Lewandowskiego siedem lat temu. W międzyczasie Polak dwukrotnie pudłował z rzutów karnych, ale w tych przypadkach nie trafiał w światło bramki.

Bayern Monachium zwyciężył 1:0 po golu Kingsleya Comana w 21. minucie meczu.

Hertha Berlin - Bayern Monachium 0:1 (0:1)
0:1 - Kingsley Coman 21’

Składy:

Hertha Berlin: Jarstein - Pekarik, Stark, Torunarigha (46. Oldarete), Mittelstädt - Ascacibar, Tousart - Lukebakio (81. Khedira), Darida (55. Guendouzi), Cunha (81.Leckie) - Piątek (62. Radonjić).

Bayern Monachium: Neuer - Pavard, Süle, Alaba, Hernandez - Kimmich - Sane (73.Costa), Gnabry (73.Tolisso), Müller, Coman (86.Choupo-Moting) - Lewandowski.

Polacy za granicą Bayern monachium Robert lewandowski Bundesliga Krzysztof piatek Hertha berlin