Shutterstock/CharnsitrUtalentowany Jonah Kusi-Asare nie jest już zawodnikiem Bayernu Monachium. 18-letni szwedzki napastnik przeniósł się na zasadzie transferu definitywnego do angielskiego Fulham, w którym spędził już prawie cały ubiegły sezon w ramach wypożyczenia.
Młody snajper trafił do akademii Bayernu na początku 2024 roku jako wielki, zaledwie 16-letni talent. W Monachium przechodził przez kolejne szczeble – od zespołu U19, przez rezerwy, aż po epizody w pierwszej drużynie, w której zdążył zaliczyć dwa mecze na poziomie Bundesligi. Formalnie był też częścią kadry, która sięgała po dwa mistrzostwa Niemiec oraz Superpuchar Franza Beckenbauera.
Głos w sprawie transferu zabrał członek zarządu Bayernu ds. sportu, Max Eberl:
-Jonah dołączył do Bayernu w wieku 16 lat i jest kolejnym przykładem tego, jak rozwijamy międzynarodowe talenty na najwyższym poziomie. W zeszłym sezonie zaimponował ludziom w Fulham, więc teraz będzie skupiał się na kolejnych celach w tym klubie. Życzymy mu wszystkiego najlepszego w przyszłości. - przekazał Eberl, cytowany w komunikacie klubu.
Podczas ubiegłorocznego wypożyczenia do Londynu, reprezentant Szwecji do lat 21 zbierał pierwsze szlify w angielskiej piłce, łącząc sporadyczne występy w seniorskim zespole Fulham z grą w drużynie młodzieżowej U21.
Jonah Kusi-Asare wechselt vom FC Bayern zum FC Fulham ℹ️
— FC Bayern München (@FCBayern) June 27, 2026
Alles Gute und viel Erfolg für deine Zukunft, Jonah! 🍀
🔗 https://t.co/Q0e7emlxgu pic.twitter.com/JiHZ9VGh3i
Oglądaj mecze za darmo













