![Obrazek newsa : Coppa Italia: Juventus gromi Frosinone, hat-trick Arkadiusza Milika! [WIDEO]](/_next/image?url=https%3A%2F%2Fapi.mecze24.pl%2Fimg%2Fstatic%2Fshutterstock_666891148641a1641bc859.webp&w=3840&q=75)
Juventus ostatnim półfinalistą Coppa Italia. W meczu ćwierćfinałowym Stara Dama pokonała Frosinone 4:0, a kapitalny występ zanotował Arkadiusz Milik, który ustrzelił hat-tricka.
Juventus w półfinale, popis strzelecki Milika
Frosinone w 1/8 finału sensacyjnie rozgromiło Napoli 4:0 i dziś liczyło na to, że może sprawić kolejną niespodziankę, tym razem wygrywając z Juventusem. Na głowę beniaminka Serie A został wylany jednak kubeł zimnej wody, bo Stara Dama spokojnie wygrała 4:0, a bardzo duży udział w tym miał Arkadiusz Milik, który ustrzelił hat-tricka. Polak strzelanie rozpoczął w 11. minucie, gdy pewnie wykorzystał rzut karny.
Arkadiusz Milik pewnie wykorzystał rzut karny❗👌
— Polsat Sport (@polsatsport) January 11, 2024
📺 Polsat Sport Extra 📲 Polsat Box Go pic.twitter.com/gUMOrAyUCK
Tuż przed przerwą reprezentant Polski miał na koncie dublet, po tym jak wykorzystał świetne dośrodkowanie Westona McKenniego.
𝐃𝐮𝐛𝐥𝐞𝐭 Arkadiusza Milka 🔥🔥🔥
— Polsat Sport (@polsatsport) January 11, 2024
📺 Polsat Sport Extra 📲 Polsat Box Go pic.twitter.com/UqyDf0HtiY
Polski snajper w drugiej połowie nie spuścił z tonu i po 48. minutach gry miał na koncie już hat-tricka.
𝐂𝐎 𝐙𝐀 𝐌𝐄𝐂𝐙 👏 Hat-trick Arkadiusza Milika❗🤩
— Polsat Sport (@polsatsport) January 11, 2024
📺 Polsat Sport Extra 📲 Polsat Box Go pic.twitter.com/hsqHZtBpOD
Milik zdołał jeszcze po raz czwarty wpisać się na listę strzelców, lecz ostatecznie jego kolejne trafienie zostało anulowane przez VAR. VAR nie anulował już natomiast gola Kenana Yildiza, który ustalił wynik meczu na 4:0 i przypieczętował awans turyńczyków do półfinału Coppa Italia.
W półfinale z Lazio
Rywalem Juventusu w półfinale Coppa Italia będzie Lazio. Od półfinałów w Pucharze Włoch rozpoczynają się już dwumecze i oba z nich zostaną rozegrane w kwietniu. W drugiej parze Atalanta zmierzy się z Fiorentiną.