Zdjęcie Michał Dołęga
Autor:Michał DołęgaDodano:
Zdjęcie Michał Dołęga
Autor:Michał DołęgaDodano:
Obrazek newsa : De Laurentiis grzmi: Włoska piłka umrze Ettore Griffoni / Shutterstock.com

Ostre słowa właściciela Napoli.

Prawa telewizyjne

Dzisiaj media obiegła informacja o przyszłości transmisji rozgrywek Serie A. Te w latach 2024-2029 we Włoszech transmitowane będą na platformach DAZN i Sky Sports Italia, przy czym ta pierwsza ma prawa do wszystkich meczów w każdej kolejce, a ta druga do trzech, zazwyczaj tych najbardziej interesujących. 

De Laurentiis niezadowolony

Taki stan rzeczy nie podoba się Aurelio de Laurentiisowi, który głosował przeciw owemu rozwiązaniu. Właściciel Napoli uważa, że liga powinna mieć własną platformę transmisyjną: 

- To wielka strata dla włoskiej piłki, która umrze przez tę umowę. Sky i DAZN nie mają odpowiednich kompetencji, nie poprawią sytuacji włoskiego futbolu. Jego wartość musi iść przez inwestycje, inwestycje w kibiców, ale nie w ten sposób. Któregoś razu oglądałem mecz Arsenal-Chelsea, a później trzy spotkania Serie A i zobaczyłem przepaść w realizacji transmisji - powiedział.

Jego entuzjazmu nie podzielają inne drużyny, bo aż 17 z nich zagłosowało za umową ze Sky i DAZN. Przeciw były Salernitana i Cagliari, a Napoli wstrzymało się od głosu.

Serie A Serie a Aurelio de laurentiis

Komentarze użytkowników

    Popularne tematy