Autor:Dawid KaczmarekDodano:
Dwie efektowne bramki Roberta Lewandowskiego. Bayern Monachium z Pucharem NiemiecMDI / Shutterstock.com

Bayern Monachium jest nie do zatrzymania. Po zdobyciu ósmego z rzędu mistrzostwa, w sobotę Bawarczycy pokonali Bayer Leverkusen 4:2 i sięgnęli również po Puchar Niemiec. Dwa piękne gole strzelił Robert Lewandowski.

Celem Bayernu Monachium na ten sezon jest potrójna korona. Mistrzostwo Niemiec udało się już zdobyć i w sobotę świetnie spisujący się podopieczni Hansiego Flicka chcieli odnieść zwycięstwo również w Pucharze Niemiec.

Bayern pokonał Bayer Leverkusen 4:2. Do przerwy było 2:0 po bramkach Davida Alaby z rzutu wolnego oraz Serge Gnabry’ego.

Po przerwie pokaz swoich umiejętności dał Robert Lewandowski. Najpierw urwał się obrońcom i znakomicie przyjął piłkę mocno wybitą przez Manuela Neuera. Polak widząc wysuniętego bramkarza rywali oddał potężny strzał, piłka “przełamała” ręce golkipera i wpadła do bramki.

Drugi gol również był bardzo efektowny. Ivan Perisić wyłożył piłkę Robertowi Lewandowskiemu, który z bliska efektowną podcinką zdobył czwartą bramkę dla Bayernu.

Bayer Leverkusen zdołał odpowiedzieć dwoma trafieniami. W 63. minucie na 1:3 gola strzelił Sven Bender, a w doliczonym czasie gry Kai Havertz zamienił rzut karny na bramkę.

Czytaj również: Transfer potwierdzony. Leroy Sane zawodnikiem Bayernu Monachium

Bayern Monachium wygrał 4:2 i mógł świętować drugie trofeum. Teraz celem jest jak najlepsze przygotowanie do Ligi Mistrzów i jej wygranie. “Kolejny tytuł... ale jesteśmy głodni kolejnych” - napisał na Instagramie Robert Lewandowski.

31-letni napastnik w tym sezonie strzelił już 51 goli. To jego najlepszy dorobek w karierze. W Pucharze Niemiec łącznie zdobył pięć bramek i został również królem strzelców w tych rozgrywkach.

Składy:

Bayer Leverkusen: Lukas Hradecky - Lars Bender (82' Mitchell Weiser), Sven Bender, Edmond Tapsoba, Wendell - Charles Aranguiz, Julian Baumgartlinger (46' Kerem Demirbay) - Moussa Diaby, Nadiem Amiri (46' Kevin Volland), Leon Bailey (76' Karim Bellarabi) - Kai Havertz.

Bayern Monachium: Manuel Neuer - Benjamin Pavard, Jerome Boateng (69' Lucas Hernandez), David Alaba, Alphonso Davies - Joshua Kimmich, Leon Goretzka - Serge Gnabry (87' Philippe Coutinho), Thomas Mueller (87' Thiago Alcantara), Kingsley Coman (64' Ivan Perisić) - Robert Lewandowski.

Polacy za granicą Ligi zagraniczne Bayer leverkusen Puchar niemiec Bayern monachium Robert lewandowski