
Nowy bolid Astona Martina, nazwany AMR24 nie tylko został przedstawiony, ale także przejechał pierwsze kilometry.
Bez zaskoczeń kolorystycznych
Pod względem kolorystycznym nie ma żadnych zaskoczeń. Klasyczna brytyjska wyścigowa zieleń. W prezentacji udział wzięli Lawrence Stroll, Mike Krack, Dan Fallows oraz kierowcy, Lance Stroll i Fernando Alonso.
Sending it under the sun at Silverstone. 😮💨#AMR24 pic.twitter.com/ncPBkONTII
— Aston Martin Aramco F1 Team (@AstonMartinF1) February 12, 2024
Staraliśmy się skupić na wszystkich obszarach naszego poprzednika, AMR23, który w zeszłym roku miał świetny sezon, pełen pozytywów. Ale nie zostawiliśmy żadnego kamienia na kamieniu. Naprawdę staraliśmy się spojrzeć na każdy obszar, czy to samochód, czy operacje, czy niezawodność, aby zrobić krok naprzód we wszystkich kierunkach. - mówił szef zespołu, Mike Krack.
Dyrektor techniczny, Dan Fallows powiedział podczas prezentacji - Przez kilka miesięcy od zakończenia sezonu było bardzo intensywnie i mamy nadzieję, że zrobiliśmy wystarczająco dużo. Jesteśmy pewni, że będziemy mieli silnego rywala. Udało nam się zrobić krok naprzód w stosunku do zeszłorocznego samochodu. Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego, co udało nam się osiągnąć. Naprawdę, to pierwszy krok, a w tym sezonie chcemy mieć pewność, że mamy dobrą platformę do rozwoju. Na tym się skupiliśmy i myślę, że udało nam się to osiągnąć. Wprowadziliśmy zmiany w całym samochodzie. Pod wieloma względami jest zupełnie inny, a większość części uległa zmianie. Ale tak naprawdę nadal jest to silna ewolucja zeszłorocznego samochodu, więc w pewnym sensie zbudowaliśmy na końcu AMR23. Oczywiste różnice to przedni nos i przednie skrzydło, nadwozie jest inne, ale jest też sporo pod maską, czego miejmy nadzieję nie będzie widać! Oczywiście postaramy się zachować niektóre z nich w tajemnicy.
Zespół z Silverstone oprócz prezentacji przejechał na tymże torze pierwsze kilometry.
Looking good, AMR24. 💚 pic.twitter.com/n84UwT42w9
— Aston Martin Aramco F1 Team (@AstonMartinF1) February 12, 2024
Jutro swój bolid przedstawi Ferrari.