
Czesi mają własną aferę...
Czescy zawodnicy wykluczeni
Czeska federacja podjęła decyzję o wykluczeniu trzech zawodników ze zgrupowania. To Jakub Brabec, Vladimir Coufal i Jan Kuchta.
– Trzech zawodników kadry w sobotni wieczór w zasadniczy sposób naruszyło regulamin wewnętrzny drużyny narodowej. Jakub Brabec, Vladimir Coufal i Jan Kuchta - decyzją władz kadry narodowej - opuścili zgrupowanie reprezentacji ze skutkiem natychmiastowym – czytamy w oficjalnym komunikacie.
Z doniesień tamtejszych mediów wynika, iż wspomnieni zawodnicy mieli ostatnio bawić się do późnych godzin w klubie nocnym.
Tři hráči národního týmu zásadním způsobem v sobotu v noci porušili interní pravidla reprezentace. Jakub Brabec, Vladimír Coufal a Jan Kuchta s okamžitou platností z rozhodnutí vedení reprezentace opustili sraz národního týmu. pic.twitter.com/LKbwGkBnL0
— Česká fotbalová reprezentace (@ceskarepre_cz) November 19, 2023
Kluczowy mecz
W piątek na PGE Narodowym Czesi zremisowali z reprezentacją Polski 1:1.
Wciąż mają duże szanse na bezpośredni awans na EURO 2024. Wystarczy, że w poniedziałek przynajmniej zremisują z Mołdawią na własnym terenie. Stąd zachowanie wykluczonych piłkarzy wzbudza jeszcze większe emocje i kontrowersje w kraju.