
Aleksander Ceferin ogłosił, że po zakończeniu obecnej kadencji przestanie być prezydentem UEFA. Ta deklaracja jest dosyć zaskakująca, bo dziś Komitet Wykonawczy przegłosował zmianę statutu, co pozwoliłoby Słoweńcowi kandydować ponownie w 2027 roku.
Ceferin ogłosił odejście
Aleksander Ceferin przestanie być prezydentem UEFA w 2027 roku. Słoweniec dziś po zakończeniu Kongresu UEFA ogłosił, że po upływie obecnej kadencji nie ma zamiaru startować o reelekcje. Decyzja jest dosyć zaskakująca, bo dziś Komitet Wykonawczy zmienił statut, co pozwoliłoby Ceferinowi kandydować znowu w 2027 roku. Obecnie nie wiemy, kto będzie się ubiegał o to bardzo ważne w europejskiej piłce stanowisko, ale pewnie z biegiem czasu kandydaci sami się ogłoszą.
Infantino nie ma zamiaru odchodzić
Podobna sytuacja, jak w UEFA została dokonana w FIFA, czyli światowej organizacji. Kraje członkowskie pozwoliły federacji zmienić statut, co pozwoli Gianniemu Infantino kandydować na kolejną kadencję prezydenta FIFA. Zgodnie z krążącym informacjami, Szwajcar ma zamiar ponownie startować.