Autor:Dawid KaczmarekDodano:
Kolejny gol Roberta Lewandowskiego. Szczęśliwe zwycięstwo Bayernu Monachium (wideo)MDI / Shutterstock.com

Robert Lewandowski zdobył 19. bramkę w tym sezonie Bundesligi, a Bayern Monachium w szczęśliwych okolicznościach pokonał SC Freiburg 3:1. Kapitan reprezentacji Polski w tym roku nie poprawi już swojego dorobku bramkowego, bo obejrzał czwartą żółtą kartkę, co oznacza, że opuści spotkanie z Vfl Wolfsburg.

Sytuacja Bayernu Monachium w Bundeslidze nie jest zbyt komfortowa, dlatego zwycięstwo z Freiburgiem, który zajmował miejsce w tabeli tuż za mistrzami Niemiec, było niezwykle istotne. Od początku spotkania to Bayern był zespołem zdecydowanie lepszym.

Udokumentował to w 16. minucie meczu. Alphonso Davies kapitalnie przedarł się lewą stroną boiska, dośrodkował płasko w pole karne, gdzie był Robert Lewandowski, który zamienił to podanie na bramkę.

Zobacz bramkę Roberta Lewandowskiego w meczu Freiburg - Bayern:

Bayern kontrolował przebieg meczu, ale tylko do czasu. Po raz kolejny w tym sezonie mistrzowie Niemiec spuścili z tonu i w końcówce pierwszej połowy gospodarze mieli kilka dogodnych okazji. Podobnie było po przerwie.

Freiburg wyrównał w 59. minucie za sprawą Vincenzo Grifo, który strzałem z pola karnego pokonał Manuela Neuera. W kolejnych minutach to gospodarze byli lepsi, ale nie mogli trafić do bramki Bayernu Monachium. Wydawało się, że mecz zakończy się remisem, lecz mistrzowie Niemiec zdołali przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Kluczowym momentem było wprowadzenie Joshuy Zirkzee. Dla 18-letniego napastnika był to debiut w Bundeslidze. Na boisku pojawił się w  90. minucie, a w doliczonym czasie gry strzałem z bliska pokonał bramkarza Freiburga. Udział w tej akcji miał również Robert Lewandowski, który wygrał pojedynek główkowy i zgrał piłkę do Serge Gnabry’ego, a ten zaliczył asystę przy premierowym trafieniu Zikzee.  W piątej minucie doliczonego czasu Bayern strzelił jeszcze jednego gola, a jego autorem był Gnabry.

Robert Lewandowski w meczu z Freiburgiem nie tylko zdobył bramkę, ale również obejrzał czwartą żółtą kartkę za gesty w kierunku sędziego liniowego, który nie podyktował rzutu rożnego. Momentami 'Lewy' był w tym spotkaniu bardzo nerwowy. W pierwszej połowie odepchnął rywala na bandę w niegroźnej sytuacji. Wtedy sędzia był jednak łaskawy.

Bayern Monachium dzięki zwycięstwu z Freiburgiem awansował na trzecie miejsce w tabeli Bundesligi. Ma cztery punkty straty do RB Lipsk i Borussii M’gladbach. Robert Lewandowski w szesnastu kolejkach Bundesligi zdobył dziewiętnaście bramek i jest liderem klasyfikacji strzelców.

We wtorkowych meczach Bundesligi wystąpiło dwóch innych Polaków. Dawid Kownacki rozegrał 90 minut w wyjazdowym meczu z FC Augsburg, który Fortuna Duesseldorf przegrała 0:3. Z kolei Łukasz Piszczek pojawił się na boisku w 71. minucie mecz Borussia Dortmund - RB Lipsk (3:3).

Bundesliga: SCFreiburg - Bayern Monachium 1:3 (0:1)

0:1 - Robert Lewandowski 16'

1:1 - Vincenzo Grifo 56'

1:2 - Joshua Zirkzee 90+2’

1:3 - Serge Gnabry 90+5’

Polacy za granicą Ligi zagraniczne Dawid kownacki łukasz piszczek Bundesliga Bayern monachium Robert lewandowski