Kuriozalne trafienie Waldemara Soboty. Polak potknął się o własne nogi (wideo)

Autor:Dawid KaczmarekDodano:

Waldemar Sobota od prawie czterech lat jest zawodnikiem niemieckiego klubu FC St. Pauli. W minionej kolejce zdobył jednego gola w meczu z VfL Osnabrueck, a do bramki rywala trafił nawet dwukrotnie. Kuriozalne trafienie nie zostało jednak uznane, ponieważ zawodnik przewrócił się i dotknął najpierw piłki ręką.

Waldemar Sobota wychodził na sytuację sam na sam z bramkarzem i tuż przed nim padł jak rażony piorunem, potykając się o piłkę i własne nogi. Zdarzenie wyglądało kuriozalnie, ale Polak zachował czujność i leżąc na ziemi zdołał skierować piłkę do siatki. Z uśmiechem na twarzy zaczął celebrować gola, ale jego radość przerwał sędzia, który słusznie odgwizdał zagranie ręką.

- To była po prostu zabawna sytuacja i trzeba ją traktować z humorem. Piłka nożna to rozrywka. Potrafię śmiać się z samego siebie. Dostałem wiele zabawnych i kreatywnych zdjęć oraz fotomontaży od naszych fanów. Dużo się z tego śmiałem. Dziękuje za to - mówił po meczu Waldemar Sobota.

Kiks nie podłamał niespełna 33-letniego pomocnika, który w 35. minucie zdobył bramkę na 2:0. Ostatecznie FC St. Pauli wygrał z VfL Osnabrueck 3:1.

Waldemar Sobota zawodnikiem niemieckiego klubu został w lipcu 2016 roku. Łącznie w barwach FC St. Pauli wystąpił w 140 spotkaniach, strzelił 15 goli i miał 14 asyst. W tym sezonie 2. Bundesligi strzelił trzy gole i zaliczył dwie asysty w dziewiętnastu meczach.