Zdjęcie Patryk Połoński
Autor:Patryk PołońskiDodano:
Zdjęcie Patryk Połoński
Autor:Patryk PołońskiDodano:
Obrazek newsa : Lechia Gdańsk zainteresowana graczem AS Monaco!Shutterstock/Mikołaj Barbanell

Lechia Gdańsk intensywnie pracuje nad wzmocnieniem obsady na pozycji bramkarza. Jak poinformował Tomasz Włodarczyk z portalu Meczyki.pl, gdański klub prowadzi zaawansowane rozmowy z AS Monaco w sprawie 23-letniego Yanna Lienarda. Francuz jest rozważany jako opcja awaryjna, jeśli nie uda się sprowadzić Axela Holewińskiego.

Głównym celem transferowym Gdańszczan na pozycję między słupkami pozostaje Axel Holewiński z Pogoni Szczecin. Włodarze Lechii wolą jednak zabezpieczyć się na wypadek ewentualnego niepowodzenia.

W przypadku fiaska negocjacji z Pogonią, do Gdańska może trafić Yann Lienard. Ze względu na to, że umowa Francuza z klubem z Księstwa wygasa w przyszłym roku, jego wykup nie powinien stanowić większego problemu pod względem finansowym.

Zmiana otoczenia szansą dla Francuza

Yann Lienard to wychowanek AS Monaco, który dotychczas rywalizował głównie w zespołach młodzieżowych i rezerwach. W pierwszej drużynie ośmiokrotnego mistrza Francji zanotował do tej pory tylko jedno oficjalne spotkanie. Przenosiny nad Bałtyk byłyby dla niego szansą na zebranie doświadzcenia w seniorskiej piłce.

Przebudowa kadry gdańskiego zespołu po spadku z PKO BP Ekstraklasy była przez długi czas mocno utrudniona ze względu na nałożony na klub zakaz transferowy. Sytuacja uległa jednak zmianie pod koniec lipca, gdy Polski Związek Piłki Nożnej oficjalnie zniósł sankcję. Od tego momentu Gdańszczanie aktywnie działają na rynku, a dopięcie transferu nowego bramkarza jest obecnie jednym z ich priorytetów.

Lubisz czytać newsy na Mecze24.pl? Kliknij i dodaj nas do Preferowanych Źródeł w Google.

Ekstraklasa

Komentarze użytkowników

    Popularne tematy

    Zapytaj o mecze, typy, statystyki, składy...

    Wiadomości: 0 / 3