Mateusz CzarneckiKoszmar Legii Warszawa trwa. Stołeczny klub poniósł szóstą porażkę w PKO BP Ekstraklasie. W 18. kolejce Legia przegrał na wyjeździe z Piastem Gliwice 0:2 i pozostaje w strefie spadkowej z jednym punktem straty do bezpiecznego miejsca. Piast awansował na przedostatnią pozycję.
Przed meczem
W Gliwicach mierzyły się ze sobą dwie drużyny, które przed meczem znajdowały się w strefie spadkowej PKO BP Ekstraklasy. Legia Warszawa okupowała 16. miejsce, mając na koncie 19 punktów, a Piast Gliwice ostatnie, z dorobkiem 14 punktów. Sytuacja przed tym starciem była jasna. Legia musiała wygrać lub zremisować, by wyjść ze strefy spadkowej. Piastowi z kolei żaden dzisiejszy wynik nie pozwoliłby na wyjście spod kreski, bo ekipa Daniela Myśliwca traciła sześć punktów do pierwszego bezpiecznego miejsca.
Trener Piasta Daniel Myśliwiec dokonał pięciu zmian w porównaniu do ostatniego meczu z Lechem Poznań w STS Pucharze Polski. Mecz w pierwszym składzie rozpoczęli Jirka, Barkovsky, Vallejo, Lewicki i Tomasiewicz za Czerwińskiego, Boisgarda, Chrapka, Felixa i Dalmau. W ekipie gości doszło do jednej zmiany. Wojciecha Urbańskiego zastąpił Kacper Urbański.
Festiwal zmarnowanych szans Legii Warszawa
W pierwszej połowie obie drużyny grały dość zachowawczo, nie chcąc dopuścić do straty gola. W 3. minucie Mileta Rajović oddał strzał na bramkę, ale Frantisek Plach obronił jego próbę. W 35. minucie Rajović znów znalazł się w świetnej sytuacji i podanie od jednego z kolegów zakończył strzałem, ale znów był nieskuteczny. Piast próbował odpowiedzieć na próby Legii i w 43. stworzył sobie najlepszą okazję w tej części gry. Barkovsky otrzymał wycofujące podanie, oddał strzał, ale trafił w sam środek bramki.
Dwa ciosy Piasta Gliwice
W przerwie trener Legii Warszawa dokonał jednej zmiany. Za Petera Stojanovicia wprowadził Kacpra Chodynę. Druga połowa meczu była nudna, praktycznie nic się nie działo na boisku. Gra była rwana i pozbawiona szybkości. Piast skupił się na defensywie i pozwolił Legii prowadzić grę. Ta kompletnie nie potrafiła tego wykorzystać. W 47. minucie Mileta Rajović koncertowo zmarnował kontrę swojej drużyny, a w 84. Kacper Chodyna przegrał pojedynek sam na sam z Frantiskiem Plachem. Ta interwencja była kluczowa, bowiem chwilę później Piast wyprowadził szybką akcję, która zakończyła się golem Michała Chrapka. W doliczonym czasie gry sędzia Łukasz Kuźma podyktował rzut karny dla Legii Warszawa po obejrzeniu powtórki na monitorze. Do rzutu karnego podszedł Jorge Felix i ustalił wynik rywalizacji na 2:0.
𝐃𝐖𝐀 𝐂𝐈𝐎𝐒𝐘 𝐏𝐈𝐀𝐒𝐓𝐀 𝐆𝐋𝐈𝐖𝐈𝐂𝐄! 🥊 💥 𝐋𝐄𝐆𝐈𝐀 𝐍𝐀 𝐃𝐄𝐒𝐊𝐀𝐂𝐇! 😳
— CANAL+ SPORT (@CANALPLUS_SPORT) December 6, 2025
Bohaterami gospodarzy Michał Chrapek i Jorge Félix! 👏 pic.twitter.com/SwncshieKR
06.12.2026r, 18. kolejka PKO BP Ekstraklasa, Stadion Miejski w Gliwicach (Gliwice)
Piast Gliwice - Legia Warszawa 2:0 (0:0)
Bramki: Chrapek 85', Felix 90+3'
Ekstraklasa Wideo Legia warszawa Piast gliwice Ekstraklasa Piłka nożna
Oglądaj mecze za darmo


![Obrazek news: Zagłębie Lubin nie pozostawiło złudzeń Wiśle Płock. 2 gole, jedna wymuszona zmiana [WIDEO]](/_next/image?url=https%3A%2F%2Fapi.mecze24.pl%2Fimg%2Fcontents%2Fmixcollage-02-mar-2026-08-45-pm-3114_min2.webp&w=256&q=75)


![Obrazek news: Lech Poznań wyszarpał zwycięstwo w meczu z Rakowem Częstochowa. 7 goli [WIDEO]](/_next/image?url=https%3A%2F%2Fapi.mecze24.pl%2Fimg%2Fstatic%2Flech-poznan-luis-palma-1-pietrzak-shutterstock_min2.webp&w=256&q=75)







