Shutterstock/Alexandros MichailidisW sobotę 5 września 2026 roku o godzinie 17:15 Lens zmierzy się z Lorient w 3. kolejce Ligue 1. Spotkanie odbędzie się na stadionie Stade Bollaert-Delelis.
Lens rozpoczęło sezon od zwycięstwa 5:2 z Auxerre, ale w ostatniej kolejce przegrało ze Strasbourgiem 1:2. Lorient zremisowało 0:0 z Niceą, a następnie uległo Troyes 1:2. W pięciu ostatnich meczach Lens padały średnio 4 gole, co zapowiada spotkanie z potencjałem na bramki.
Gospodarze wygrali trzy z pięciu poprzednich bezpośrednich spotkań, a Lorient zwyciężyło tylko raz. Lens zdobywało średnio 2,8 gola w ostatnich 10 meczach u siebie, natomiast Lorient strzelało średnio 1,3 gola w 10 ostatnich spotkaniach wyjazdowych.
Lens - Lorient typy bukmacherskie. Kto jest faworytem spotkania?
Bukmacherzy wyraźnie większe szanse na zwycięstwo przyznają Lens. Kursy na wygraną gospodarzy mieszczą się w przedziale 1.44–1.52, podczas gdy zwycięstwo Lorient wyceniane jest na 5.80–7.00. Remis można znaleźć po kursach od 4.25 do 4.82.
Typy bukmacherskie:
- Powyżej 3.5 goli – kurs 2.55, STS. W pięciu ostatnich meczach Lens padały średnio 4 gole.
Lens - Lorient kursy 1x2
| Kurs 1 (Lens) | Remis (X) | Kurs 2 (Lorient) | |
| Fortuna | 1.47 | 4.75 | 6.50 |
| STS | 1.45 | 4.40 | 6.60 |
| Superbet | 1.48 | 4.25 | 6.10 |
| LVBET | 1.44 | 4.33 | 5.80 |
| Betfan | 1.52 | 4.82 | 6.76 |
| Betclic | 1.45 | 4.33 | 7.00 |
Statystyki i ciekawostki przed meczem
- 2,8 gola na mecz u siebie zdobywało Lens w 10 ostatnich spotkaniach na własnym boisku.
- 1,4 bramki na mecz traciło Lorient w 10 poprzednich meczach wyjazdowych.
- Trzy zwycięstwa Lens w pięciu bezpośrednich meczach to bilans ostatnich spotkań tych drużyn. Lorient wygrało jedno z nich, a jedno zakończyło się remisem.
- 2,8 gola na spotkanie padało średnio w pięciu ostatnich meczach Lens z Lorient.
- 1,4 gola na mecz traciło Lens w 10 ostatnich spotkaniach u siebie.
- 4 gole na mecz padały średnio w pięciu poprzednich spotkaniach z udziałem Lens.
- Trzy mecze bez strzelonego gola w siedmiu ostatnich spotkaniach zanotowało Lorient.
Lens ostatnie mecze
- RC Strasbourg 2 - 1 RC Lens (29.8.2026)
- RC Lens 5 - 2 Auxerre (22.8.2026)
- RC Lens 2 - 2 Charleroi (25.7.2026)
- Olympique Lyon 0 - 4 RC Lens (17.5.2026)
- RC Lens 0 - 2 Paris Saint-Germain (13.5.2026)
Lorient ostatnie mecze
- FC Lorient 1 - 2 Troyes (29.8.2026)
- OGC Nice 0 - 0 FC Lorient (22.8.2026)
- Angers SCO 2 - 1 FC Lorient (8.8.2026)
- FC Lorient 1 - 0 FC Nantes (18.7.2026)
- Concarneau 1 - 2 FC Lorient (11.7.2026)
Lens i Lorient bezpośrednie mecze
- FC Lorient 2 - 1 RC Lens (14.3.2026)
- RC Lens 3 - 0 FC Lorient (2.11.2025)
- RC Lens 2 - 0 FC Lorient (3.5.2024)
- FC Lorient 1 - 3 RC Lens (21.5.2023)
- FC Lorient 1 - 1 RC Lens (9.2.2023)
Lens - Lorient porównanie wartości i parametrów drużyn
| Lens | Lorient | |
| Wartość składów drużyn | 71.7 mln € | 42.2 mln € |
| Średni ranking ELO przewidywanych składów | 71 | 65 |
| Średnia wieku drużyn | 24.8 lat | 24.2 lat |
| Średni wzrost drużyn | 183.4 cm | 181.4 cm |
| TOP3 najbardziej wartościowi piłkarze | Franjo Ivanovič, Michał Skóraś, Abdallah Sima | Montassar Talbi, Arthur Ebong, Kan Guy Arsene |
| TOP3 piłkarze według oceny umiejętności | Matthieu Udol, Florian Thauvin, Yacine Titraoui | Montassar Talbi, Yvon Mvogo, Kan Guy Arsene |
Oglądaj mecze za darmo












![Obrazek news: Pogrom w śląskich derbach! Piast Gliwice zaimponował! [WIDEO]](/_next/image?url=https%3A%2F%2Fapi.mecze24.pl%2Fimg%2Fcontents%2Fmixcollage-04-sep-2026-09-35-pm-4210.webp&w=256&q=75)