Liga Konferencji Europy: Lech Poznań remisuje z Hapoelem

Autor:Marcin KowalczukDodano:
Liga Konferencji Europy: Lech Poznań remisuje z HapoelemTwitter @LechPoznan

Mistrzowie Polski są na dobrej drodze do awansu do fazy pucharowej.

Tylko remis

Lech Poznań zremisował 1:1 z Hapoelem Beer Sheva w starciu rozgrywanym w ramach 4. kolejki fazy grupowej Ligi Konferencji Europy.W 9. minucie wynik meczu otworzył zawodnik gospodarzy Tomer Hemed, natomiast tuż przed przerwą mistrz Polski wyrównał za sprawą trafienia Filipa Szymczaka. Kolejorz był stroną dominującą, lecz ostatecznie nie zdołał strzelić zwycięskiej bramki. Wiele kontrowersji przyniosła natomiast praca sędziego oraz występ Kristoffera Velde, który był krytykowany już w trakcie trwania spotkania.

Walka trwa

Podział punktów oznacza, iż Lech zachowuje drugie miejsce w grupie C z dwoma punktami przewagi nad dzisiejszym rywalem. Do prowadzącego Villarrealu traci natomiast siedem oczek oraz ma cztery przewagi nad zamykającą stawkę Austrią Wiedeń, która będzie zresztą kolejnym przeciwnikiem Poznaniaków w tych rozgrywkach.