Autor:Dawid KaczmarekDodano:
Liga Mistrzów. 8:2! Bayern Monachium zdemolował Barcelonę. Gol i asysta Roberta LewandowskiegoMDI / Shutterstock.com

Tego nie spodziewał się nikt! Bayern Monachium rozgromił FC Barcelona w ćwierćfinale Ligi Mistrzów aż 8:2! To był prawdziwy nokaut! Robert Lewandowski strzelił jego gola i miał równiez jedną asystę.

Na mecz FC Barcelona - Bayern Monachium ostrzyli sobie zęby prawie wszyscy kibice piłki nożnej. O awansie do półfinału Ligi Mistrzów decydował jeden mecz, co jeszcze bardziej czyniło to spotkanie atrakcyjnym.

Mecz rozpoczął się idealnie dla Bayernu. Już w 4. minucie Thomas Mueller zdobył gola po podaniu Roberta Lewandowskiego. Mistrzowie Niemiec długo nie cieszyli się z prowadzenia. Już po chwili samobójcze trafienie zanotował David Alaba i był remis.

FC Barcelona mogła pójść za ciosem, ale nie wykorzystała dwóch sytuacji, a potem rozpoczął się koncert Bayernu Monachium. Do przerwy było 4:1, a kolejne gole strzelili Ivan Perisić, Serge Gnabry i ponownie Thomas Mueller.

Czytaj również: RB Lipsk lepszy od Atletico Madryt. W półfinale zagra z PSG

Gdy w 57. minucie Luis Suarez zdobył bramkę na 2:4 wydawało się, że Hiszpanie mogą jeszcze powalczyć o remis. Ich nadzieje szybko zostały rozwiane. Sześć minut później Joshua Kimmich podwyższył prowadzenie, ale to nie był koniec popisów Bayernu Monachium.

Kluczowe było wejście w 75. minucie Philippe Coutinho, który do Bayernu Monachium jest wypożyczony z Barcelony. Brazylijczyk najpierw zaliczył asystę przy bramce Roberta Lewandowskiego. Polak strzałem głową do pustej bramki.

W końcówce PhiliPpe Coutinho sam dwukrotnie wpisał się na listę strzelców i ustalił wynik meczu na 8:2! FC Barcelona zagrała katastrofalnie. W defensywie popełniała niewybaczalne błędy, a w ofensywie była przygaszona.

Rywala Bayernu Monachium w półfinale Ligi Mistrzów wyłoni mecz Manchester City - Olympique Lyon. Transmisję w sobotę przeprowadzi Polsat Sport Premium 1 i TVP 2. Wcześniej poznaliśmy pierwszą parę półfinalistów, którą stanowią Paris Saint-Germain i RB Lipsk.

Półfinały Ligi Mistrzów rozegrane zostaną 18 i 19 sierpnia, a finał zaplanowano na 23 sierpnia. Wszystkie mecze odbywają się w Lizbonie.

FC Barcelona - Bayern Monachium 2:8 (1:4)
0:1 Thomas Mueller 4'
1:1 David Alaba (sam.) 7'
1:2 Ivan Perisić 22'
1:3 Serge Gnabry 27'
1:4 Thomas Mueller 31'
2:4 Luis Suarez 57'
2:5 Joshua Kimich 63'