
Zakończyła się faza grupowa Ligi Mistrzów w sezonie 2022/23. W najciekawszych dzisiejszych spotkaniach Juventus przegrał z PSG 1:2, Real Madryt pokonał Celtic 5:1, a Milan okazał się lepszy od Red Bulla Salzburg, wygrywając 4:0.
Real wygrywa grupę, koniec Ligi Mistrzów w Warszawie
Real chciał godnie zakończyć fazę grupową Ligi Mistrzów i to uczynił, bo pokonał Celtic 5:1, co dało również zwycięstwo w grupie. Znacznie bardziej ciekawszy miał być mecz drugi mecz grupy F, gdzie Szachtar zmierzył się z Lipskiem o zajęcie drugiego miejsca. W całym meczu było widać jednak różnice klas, a ostatecznie niemiecki klub wygrał 4:0, co oznacza, że w Warszawie na wiosnę nie będziemy już oglądać meczów Ligi Mistrzów w Warszawie, ale europejskie puchary wciąż ostaną, bo mistrzowie Ukrainy zajęli trzecie miejsce, które daje Ligę Europy.
PSG minimalnie pokonuje Juventus, Benfica gromi Maccabi
W Lidze Europy zagra również Juventus. Dziś podopieczni Massimiliano Allegriego po raz kolejny nie zagrali zbyt dobrego spotkania i ulegli PSG 1:2. Mistrzowie Francji nie wygrali jednak swojej grupy, bo w drugim spotkaniu Benfica rozgromiła Maccabi 6:1 i zakończyła fazę grupową na pozycji lidera z powodu większej liczby bramek zdobytych na wyjeździe, dzięki czemu będzie rozstawiona w poniedziałkowym losowniu 1/8 finału.
Milan tym razem z awansem
W środowych spotkaniach ważył się również los AC Milanu. Mistrzom Włoch wystarczył tylko remis w meczu z Salzburgiem, aby znaleźć się w 1/8 finału. Gospodarze nie mieli zamiaru jednak pozostawić złudzeń, kto jest lepszy i pokonali mistrza Austrii aż 4:0 i tym razem znaleźli się w fazie pucharowej elitarnych europejskich rozgrywek.
Pozostałe wyniki
Oto pozostałe wyniki środowych meczów 6. kolejki Ligi Mistrzów:
Chelsea FC - GNK Dinamo Zagrzeb 2:1 (2:1)
FC Kopenhaga - Borussia Dortmund 1:1 (1:1)
Manchester City - Sevilla FC 3:1 (0:1)
Liga Mistrzów Sevilla fc Manchester city Sl benfica Maccabi haifa Paris saint germain Juventus fc Borussia dortmund Fc kopenhaga Gnk dinamo zagrzeb Chelsea fc Fc red bull salzburg Ac milan Rb lipsk Fc szachtar donieck Celtic fc Real madryt cf Uefa champions league