Liga Narodów: Szkocja nie daje szans Ukrainie i wysoko wygrywa

Autor:Marcin KowalczukDodano:
Liga Narodów: Szkocja nie daje szans Ukrainie i wysoko wygrywaScotland National Team (Twitter)

Reprezentacja Szkocji pokonała Ukrainę 3:0 w zaległym meczu 2. kolejki Ligi Narodów UEFA.

Walka o awans do dywizji A

Dzisiejszy mecz pomiędzy Szkocją a Ukrainą mógł być kluczowy w sprawie awansu do dywizji A. Oczywiście do końca rozgrywek zostały jeszcze dwa spotkania, ale właśnie po tym dzisiejszym na fotel lidera wskoczyli gospodarze, którzy dziś byli bezwzględnie lepsi i już w pierwszej połowie mogli zapewnić sobie wygraną, ale byli nieskuteczni i po pierwszych 45 minutach mieliśmy bezbramkowy remis. W drugiej części Ukraińcy nie mieli już jednak tyle szczęścia i stracili trzy gole. Najpierw w 70. minucie prowadzenie Szkotom dał John McGinn, a później dwa trafienia dołożył jeszcze Lyndon Dykes, który ustalił wynik spotkania na 3:0.

Rewanż w Krakowie

Obie reprezentacje zmierzą się ze sobą ponownie we wtorek, 27 września. Wtedy Ukraina będzie formalnym gospodarzem, ale spotkanie odbędzie się w Polsce, na stadionie Cracovii.