Zdjęcie Bartek Daniewski
Autor:Bartek DaniewskiDodano:
Zdjęcie Bartek Daniewski
Autor:Bartek DaniewskiDodano:
Obrazek newsa : Marciniak wyróżniony! Poprowadzi hit Ligi MistrzówDziurek / Shutterstock.com

Przed Szymonem Marciniakiem duże wyzwanie. 

Finał nie dla Marciniaka

Już od jakiegoś czasu mówiło się w mediach, że Szymon Marciniak będzie jednym z arbitrów wyznaczonych do półfinałów Ligi Mistrzów. Polak w zeszłym roku poprowadził finał Ligi Mistrzów, więc teraz najprawdopodobniej nie zostanie wyróżniony drugi raz z rzędu. Najważniejsze spotkanie europejskich rozgrywek ma rzekomo posędziować Anglik Anthony Taylor, ale to nie zostało jeszcze potwierdzone. Marciniak ostatnio w Lidze Mistrzów gwizdał w rewanżowym starciu 1/8 finału, w którym zmierzyło się Atletico Madryt z Interem Mediolan. 

Hit dla Polaka

Dzisiaj UEFA oficjalnie poinformowała, że wtorkowy mecz Paris Saint-Germain z Borussią Dortmund poprowadzi włoski sędzia Daniele Orsato. A to oznacza, że niemal na pewno środowe spotkanie Realu Madryt z Bayernem Monachium na Estadio Santiago Bernabeu posędziuje Szymon Marciniak. Napisał o tym Rafał Rostkowski na łamach strony TVP Sport

-  Ogłoszenie nominacji dla Daniele Orsato oznacza, że UEFA praktycznie już nie ma wyboru – ze względu na trudną sytuacją kadrową jest prawie pewne, że na Santiago Bernabeu wystąpi polski zespół sędziowski, wspomagany zapewne przez sędziego technicznego i zarazem rezerwowego z kategorii UEFA Elite, prawdopodobnie kogoś z grona arbitrów nominowanych na EURO 2024.

Oficjalnego ogłoszenia prawdopodobnie powinniśmy spodziewać się jutro. 

Liga Mistrzów Marciniak Liga mistrzów Real Bayern

Komentarze użytkowników

    Popularne tematy