Mikael Ishak pobił rekord Ligi Konferencji. Jest najlepszy!

Zdjęcie Karolina Kurek
Autor:Karolina KurekDodano:
Zdjęcie Karolina Kurek
Autor:Karolina KurekDodano:
Obrazek newsa : Mikael Ishak pobił rekord Ligi Konferencji. Jest najlepszy!Shutterstock/Maciej Rogowski

Zdobywając dwie bramki w rewanżowym meczu 1/8 finału Ligi Konferencji Europy z Szachtarem Donieck, Mikael Ishak został najlepszym strzelcem rozgrywek. W klasyfikacji wyprzedził trzech napastników.

Mikael Ishak najlepszym strzelcem w historii Ligi Konferencji Europy

Pierwszego gola w rewanżowym starciu 1/8 finału Ligi Konferencji przeciwko Szachtarowi Donieck Mikael Ishak strzelił w 13. minucie. Szwed wykorzystał idealne dośrodkowanie Taofeeka Ismaheela w pole karne i nie dał szans na interwencję bramkarzowi Szachtara. Drugie trafienie dołożył z rzutu karnego w siódmej minucie doliczonego czasu gry pierwszej połowy, zdobywając swoją ósmą bramkę w tym sezonie Ligi Konferencji.

Ishak tym samym został najlepszym strzelcem w historii rozgrywek Ligi Konferencji. 32-letni napastnik na swoim koncie ma 13 goli i o jedną bramkę więcej od Greka Vangelisa Pavlidisa, Izraelczyka Erana Zahaviego oraz Brazylijczyka Arthura Cabrala."Transfermarkt" podaje, że Ishak potrzebował 22 meczów w dwóch sezonach, by dokonać tego wyczynu.

Co więcej, tuż po ostatnim gwizdku starcia z Szachtarem oficjalna strona Lecha Poznań informowała, o tym, że Ishak pobił też rekord Włodzimierza Lubańskiego we wszystkich oficjalnych spotkaniach na arenie międzynarodowej. Ishak ma ich na koncie 31, a Lubański 30.

Mikael Ishak dołączył do Lecha Poznań w lipcu 2020 roku z niemieckiego 1. FC Nuremberg. Od tamtej pory łącznie rozegrał dla klubu 118 meczów, w których strzelił 118 goli i zanotował 32 asysty. Z Kolejorzem sięgnął po dwa mistrzostwa Polski (2021/2022 i 2024/2025). Jego kontrakt z Lechem jest ważny do 30 czerwca 2027 roku.

Poniżej przedstawiamy ranking najlepszych strzelców w historii Ligi Konferencji Europy. UEFA wzięła pod uwagę fazę grupową, ligową i pucharową.

Najlepsi strzelcy w historii Ligi Konferencji Europy UEFA

  1. Mikael Ishak (Lech Poznań) - 2 sezony, 22 meczów, 13 goli
  2. Vangelis Pavlidis (AZ Alkmaar) - 3 sezony, 21 meczów, 12 goli
  3. Eran Zahavi - 2 sezony, 13 meczów, 12 goli
  4. Arthur Cabral - 2 sezony, 20 meczów, 12 goli
  5. Ayoub El Kaabi (Olympiakos Pireus) - 1 sezon, 9 meczów, 11 goli
  6. Cyriel Dessers (Feyenoord Rotterdam) - 1 sezon, 13 meczów, 10 goli
  7. Gift Orban (KAA Gent) - 2 sezony, 11 meczów, 10 goli
  8. Ronaldo Mandragora (Fiorentina) - 4 sezony, 47 meczów, 9 goli
  9. Afimico Pululu (Jagiellonia Białystok) - 2 sezony, 19 meczów, 9 goli
  10. Luka Jović ( - 2 sezony, 21 meczów, 9 goli)

Sprawdź
Sprawdź
Sprawdź
Sprawdź

Liga Konferencji Europy Mikael ishak Szachtar donieck Liga konferencji europy Piłka nożna

Komentarze użytkowników

    Zapytaj o mecze, typy, statystyki, składy...

    Wiadomości: 0 / 3