MŚ 2022: Francja uzupełnia stawkę półfinalistów! (Wideo)

Autor:Kamil GierobaDodano:
MŚ 2022: Francja uzupełnia stawkę półfinalistów! (Wideo)FIFA

W sobotni wieczór poznaliśmy ostatniego półfinalistę mundialu w Katarze.

Hit pełen emocji

Pierwsza połowa spotkania Anglii z Francją może nie porywała, ale ozdobą było trafienie Aureliena Tchouameniego z siedemnastej minuty. Pomocnik Realu Madryt pięknie przymierzył z dystansu.

Zdecydowanie więcej działo się po zamianie stron. Anglicy ruszyli do ofensywy, co zaowocowało rzutem karnym w 57. minucie. Jedenastkę wykorzystał Harry Kane, pokonując klubowego kolegę z Tottenhamu Hotspur - Hugo Llorisa.

Francja ponownie błysnęła niemal kwadrans przed końcem, a konkretniej Olivier Giroud, dając prowadzenie.

Anglia miała szansę na powrót do gry. Jednakże tym razem Kane nie wykorzystał rzutu karnego w 84. minucie, mocno przestrzeliwując. To był decydujący moment dla wyniku.

1/4 finału: Anglia - Francja 1:2

Bramki: 0:1 Aurelien Tchouameni (17), 1:1 Harry Kane (54-karny), 1:2 Olivier Giroud (78-głową).

Żółta kartka - Francja: Antoine Griezmann, Ousmane Dembele.

Sędzia: Wilton Sampaio (Brazylia). Widzów 68 895.