Fot. Sebastian Wiciński / Wisła Płock S.A. / Materiały prasowePatrik Hellebrand w rozmowie z iSport.cz został zapytany o potencjalny transfer do Widzewa Łódź i ofertę z tureckiego Bursasporu.
Patrik Hellebrand w Widzewie Łódź? Czeski pomocnik zabrał głos
Patrik Hellebrand to jeden z głównych architektów minionego sezonu Górnika Zabrze. Czeski pomocnik rozegrał 39 meczów, w których strzelił cztery gole i zanotował dwie asysty. Ponadto został wybrany najlepszym piłkarzem finału Pucharu Polski z Rakowem Częstochowa. Nie dziwi więc to, że 27-latek wzbudza zainteresowanie innych klubów. Niedawno portal Meczyki.pl poinformował, że Hellebrand uzgodnił z Widzewem Łódź warunki indywidualnego kontraktu. Sam zainteresowany zdementował te doniesienia w rozmowie z iSport.cz.
- Nawet nie wiedziałem, że Widzew jest mną aż tak poważnie zainteresowany. Mam umowę z agentem, że zadzwoni, jak coś będzie w 100 lub przynajmniej 90 procentach. Muszę przyznać, że jeszcze nie zadzwonił. Dowiedziałem się o tym w poniedziałek rano, kiedy kilku kolegów z szatni wysłało mi wiadomość, że o tym piszą. Jestem ciekaw, jak to się potoczy. Nie wiem więcej niż wszyscy inni - powiedział Patrik Hellebrand w rozmowie z czeskim iSport.cz.
- Prawdę mówiąc, jestem w Górniku Zabrze po uszy zakochany. Mieliśmy świetny sezon, zajęliśmy drugie miejsce w lidze, zdobyliśmy puchar. Zawsze powtarzam, że jestem tu szczęśliwy, to dwie godziny drogi od domu. Poza tym myślę, że Górnik będzie chciał utrzymać skład i jeszcze go wzmocnić - stwierdził czeski pomocnik.
Hellebrand nie wykluczył jednak całkowicie swojego transferu. Jest świadomy tego, że czasami pojawiają się oferty nie do odrzucenia.
- To, podobnie jak Górnik, historycznie wielki klub. Mam już 27 lat i z dnia na dzień może pojawić się oferta finansowa, której nie będę mógł odrzucić i która odmieni moje życie. Wszystko szybko mija. Jeszcze przed chwilą miałem 30 lat... Nie będę kłamał. Im jesteś starszy, tym bardziej patrzysz na pieniądze. Widzew wydał już około 13 mln euro w poprzednim oknie transferowym. Widać, że budują tam coś nowego. Widzew nie miał dobrego sezonu, ale gdzieś czytałem, że właściciel chce zbudować drużynę od podstaw - mówił.
⚽️ Patrik Hellebrand z Górniku Zabrze pro iSport dementuje zprávy, že by byl s dalším klubem Ekstraklasy domluvený na podmínkách smlouvy. „To není pravda,“ říká. Interes o něj projevil také turecký Bursaspor. 👇https://t.co/AjTclkXxad
— Deník Sport (@DenikSport) June 9, 2026
Hellebrand o ofercie z tureckiego Bursasporu
Wypowiedział sie również o ofercie z tureckiego Bursasporu. - Mój agent powiedział mi, że obserwują mnie od jakiegoś czasu i że przyjadą mnie oglądać. Ale nic nie było na stole - podkreślił Hellebrand.
Górnik Zabrze zakończył miniony sezon na drugim miejscu w PKO BP Ekstraklasie. Zdobył też Puchar Polski.
Źródło: iSport.cz
Ekstraklasa Bursaspor Ekstraklasa Górnik zabrze Patrik Hellebrand Piłka nożna Widzew łódź
Oglądaj mecze za darmo








![Obrazek news: Gol w 78. minucie uratował gospodarzy MŚ! Sensacja była o krok [WIDEO]](/_next/image?url=https%3A%2F%2Fapi.mecze24.pl%2Fimg%2Fcontents%2Fmixcollage-12-jun-2026-10-43-pm-1718_min2.webp&w=256&q=75)


