Cosmin Iftode / Shutterstock.comSelekcjoner reprezentacji USA Mauricio Pochettino wyraził zadowolenie z decyzji FIFA o anulowaniu kary dla Folarina Baloguna. Dzięki temu napastnik będzie mógł wystąpić w meczu 1/8 finału przeciwko Belgii na MŚ 2026. Balogun został ukarany po czerwonej kartce w poprzednim spotkaniu z Bośnią i Hercegowiną, jednak światowa federacja uchyliła tę sankcję.
Pochettino ocenia decyzję
Trener określił decyzję FIFA jako sprawiedliwą. Powiedział: "Moja reakcja jest taka jak wszystkich, którzy kochają sport i wierzą w etykę i uczciwość. Już byliśmy wystarczająco ukarani w meczu z Bośnią i Hercegowiną, grając w dziesiątkę przez 30 minut z powodu decyzji, która była całkowicie niesprawiedliwa".
Pochettino dodał, że został poinformowany o zmianie decyzji przed niedzielnym treningiem i oświadczył, że nie uczestniczył w działaniach, które doprowadziły do uchylenia kary Baloguna. Decyzja FIFA oznacza, że zawodnik znajdzie się w kadrze na mecz z Belgią.
Mistrzostwa Świata 2026 Piłka nożna Mistrzostwa swiata Usa Belgia Folarin Balogun Mistrzostwa świata 2026
Oglądaj mecze online









