Polska wygrywa ze Szwecją i zagra na Mistrzostwach Świata!

Zdjęcie Adam Różański
Autor:Adam RóżańskiDodano:
Zdjęcie Adam Różański
Autor:Adam RóżańskiDodano:
Obrazek newsa : Polska wygrywa ze Szwecją i zagra na Mistrzostwach Świata! Marcin Kadziolka / Shutterstock.com

Reprezentacja Polski zagra w listopadowych Mistrzostwach Świata. W finale barażu biało-czerwoni pokonali Szwecję 2:0 po golach Roberta Lewandowskiego i Piotra Zielińskiego. 

Spokojna pierwsza połowa 

W pierwszej połowie widzieliśmy rózne etapy gry, w pewnych przewagę mieli Polacy, a w kolejnych Szwedzi. Okazji bramkowych było jednak mało, bo po jednej z każdej stron. Szwedzkiej bramce uderzeniem głową zagroził Robert Lewandowski, ale minimalnie chybił. Na bramkę gospodarzy w sytuacji sam na sam strzelał Emil Forsberg, ale świetną interwencją zatrzymał go Wojciech Szczęsny. 

Zabójcze drugie 45 minut 

Druga częśc rozpoczęła się kapitalnie dla podopiecznych Czesława Michniewicza, którzy już na początku połowy mieli rzut karny. Jasper Karlstrom w szesnastce sfaulował Grzegorza Krychowiaka, a sędzia Daniel Orsato wskazał na wapno. Do jedenastki podszedł oczywiście Lewandowski i pewnym strzałem pokonał Robina Olsena. Po strzeleniu gola biało-czerwoni oddali futbolówkę gościom, bronili się i liczyli na kontry. W 72. minucie Piotr Zieliński kapitalnie zabrał piłkę jednemu z defensorów, wyszedł sam na sam z golkiperem i nie dał mu żadnych szans na interwencję. Ostatecznie bramka pomocnika Napoli ustaliła wynik spotkania i dała nam upragniony mundial. W listopadzie zagramy w Katarze. 

Mistrzostwa Świata 2022 Mistrzostwa świata 2022 Szwecja Polska

Komentarze użytkowników

    Ranking bukmacherów

    Zobacz więcej
    2Logo bwin
    • Rozbudowana oferta zakładów
    • Codzienne promocje
    • Zakłady na sporty wirtualne
    • Atrakcyjna oferta live
    • Bonus na start dla nowych graczy
    Załóż konto w bwin

    Popularne tematy

    Starda