
Zaskakujący komunikat organizacji Prime MMA.
Co z protestem Jóźwiaka?
13 stycznia w Koszalinie miała miejsce gala Prime MMA 7. Przyniosła sporo kontrowersji. Szczególnie rezultat walki wieczoru, gdzie stwierdzono zwycięstwo Jacka Murańskiego nad Pawłem Jóźwiakiem. Jóźwiak szybko zapowiedział protest i taki też złożył.
W poniedziałek, 22 stycznia poznaliśmy decyzję w sprawie tego protestu, a konkretniej informację o ostatecznym wycofaniu procedury przez prezesa FEN. I to mimo, iż eksperci... wskazali na jego zwycięstwo!
– W pierwszej kolejności Prime MMA otrzymało trzy opinie zawodowych sędziów Polskiego Związku Bokserskiego. Opinie te ograniczone były do stwierdzenia, iż starcie wygrał Jóźwiak i nie zawierały one analizy przebiegu walki oraz punktacji – czytamy w oświadczeniu.
– Wobec tego Prime MMA wystąpiło o kolejne trzy opinie, które wydali sędziowie Polskiego Związku Kickboxingu wraz z pełną analizą każdej rundy. Wszyscy sędziowie wskazali na zwycięstwo Jóźwiaka – dodaje organizacja.
W związku z wniesionym przez Pawła Jóźwiaka protestem dotyczącym rozstrzygnięcia starcia z dnia 13.01.2024 roku z Jackiem Murańskim, w trakcie zainicjowanej procedury odwoławczej, Paweł Jóźwiak finalnie cofnął złożony protest.
— PRIME SHOW MMA (@primeshowmma) January 22, 2024
Uczynił to mimo otrzymania od PRIME MMA informacji o… pic.twitter.com/pMmaG6hJtY