Przełamanie Krzysztofa Piątka. Nadejdą jego lepsze dni w Hercie Berlin? (wideo)

Autor:Dawid KaczmarekDodano:

W sobotę w Bundeslidze doszło do meczu Augsburg - Hertha Berlin, w którym na boisku oglądaliśmy trzech Polaków: Rafała Gikiewicza, Roberta Gumnego i Krzysztofa Piątka. Powody do radości miał tylko ten ostatni, który strzelił gola, a Hertha zdobyła trzy punkty.

Krzysztof Piątek mecz z Augsburgiem rozpoczął na ławce rezerwowych. Na boisko wszedł w przerwie, ponieważ kontuzji doznał Jhon Cordoba. Hertha prowadziła wtedy 1:0.

Reprezentant Polski miał udział przy obu bramkach, które padły w drugiej połowie. Najpierw dośrodkował w pole karne i gola zdobył Dodi Lukebakio. Asysta nie została jednak przypisana Krzysztofowi Piątkowi, ponieważ piłkę nieudanie przeciął jeden z obrońców.

Polak w końcówce meczu przypieczętował wynik na 3:0. Z połowy boiska ruszył do podania Matheusa Cunhy, przebiegł kilkadziesiąt metrów i precyzyjnym strzałem pokonał bramkarza.

Zobacz bramkę Krzysztofa Piątka w meczu Augsburg - Hertha Berlin:

Bramki Augsburga strzegł Rafał Gikiewicz. Polak miał w tym meczu sporo pracy, a przy bramkach nie miał za wiele do powiedzenia. 90 minut w barwach gospodarzy spędził również Robert Gumny. Dla byłego obrońcy Lecha Poznań był to trzeci występ w Bundeslidze - pierwszy w wyjściowym składzie.

Robert Gumny może liczyć na kolejne występy z powodu kontuzji Raphaela Frambergera. Polak musi wykorzystać swoją szansę, aby na dłużej zadomowić się w wyjściowym składzie Augsburga.

Czytaj również: Arkadiusz Milik łączony z kolejnymi klubami. Może trafić do Mediolanu

Na nieszczęściu konkurenta do gry skorzystać może również Krzysztof Piątek. Jhon Cordoba w ostatnich meczach spisywał się bardzo dobrze i strzelił trzy gole. Teraz jednak czeka go przerwa w grze i napastnik reprezentacji Polski może liczyć na więcej minut. Szczególnie, że z Augsburgiem zagrał bardzo dobrze. Strzelił gola, miał udział przy drugim, a raz trafił w słupek.

W tym sezonie Dla Krzysztofa Piątka to pierwszy gol dla Herthy Berlin od czerwca. W tym sezonie łącznie rozegrał siedem meczów, na boisku spędzając 198 minut. Wcześniej zaliczył asystę w meczu z Bayernem Monachium.

Krzysztof Piątek i Robert Gumny za kilka dni znów spotkają się na boisku, ponieważ udadzą się na zgrupowanie reprezentacji Polski. Polska zagra z Ukrainą (mecz towarzyski) oraz z Włochami i Holandią w Lidze Narodów UEFA.

FC Augsburg - Hertha Berlin 0:3 (0:1)
0:1 - Matheus Cunha (k.) 44'
0:2 - Dodi Lukebakio 52'
0:3 - Krzysztof Piątek 86'

Składy:

Augsburg: Rafał Gikiewicz - Robert Gumny, Jeffrey Gouweleeuw, Felix Uduokhai, Iago - Tobias Strobl (77' Rani Khedira), Carlos Gruezo (77' Marco Richter), Daniel Caligiuri, Ruben Vargas (77' Reece Oxford) - Andre Hahn (60' Alfred Finnbogason), Michael Gregoritsch (60' Florian Niederlechner).

Hertha Berlin: Alexander Schwolow - Peter Pekarik, Dedryck Boyata, Omar Alderete, Marvin Plattenhardt - Niklas Stark, Matteo Guendouzi - Dodi Lukebakio (88' Jessic Ngankam), Vladimir Darida (88' Eduard Loewen), Matheus Cunha - Jhon Cordoba (46' Krzysztof Piątek).

Wideo Polacy za granicą Augsburg Rafał gikiewicz Robert gumny Bundesliga Krzysztof piatek Hertha berlin