
Chorzowski zespół jest bardzo aktywny podczas tego okna transferowego, właśnie ogłosił siódmy transfer. Nowym obrońcą Niebieskich został Przemysław Szymiński, który większość swojej kariery spędził we Włoszech. Podpisał roczny kontrakt z opcją przedłużenia o kolejny sezon.
31-latek ma ogromne doświadczenie we włoskiej piłce, na jego koncie widnieje 157 występów w Serie B oraz debiut w Serie A. Zawodnik urodzony w Katowicach to siódme wzmocnienie Ruchu w tym sezonie, do Chorzowa trafili jeszcze Aleksander Komor, Patryk Szwedzik, Maciej Żurawski, Shuma Nagamtsu, Tomasz Bała oraz Piotr Ceglarz. Zapowiada się, że to nie koniec i chorzowscy kibice mogą spodziewać się transferów.
- Jestem Ślązakiem, dlatego doskonale zdaję sobie sprawę, do jakiego klubu trafiam i co znaczy gra na Stadionie Śląskim. Nie mogę już doczekać się nowych wyzwań. Teraz chcę jak najlepiej spożytkować czas na zgrupowaniu, wejść do drużyny, by być gotowym na pierwszoligowy sezon — mówił obrońca.
Na boiska pierwszej ligi przychodzi się odbudować, bo w zeszłym sezonie zanotował zaledwie jeden występ. Zespół prowadzony przez Dawida Szulczka sezon rozpocznie od spotkań z Puszczą Niepołomice, Górnikiem Łęczna oraz Śląskiem Wrocław.
💥 Wzmacniamy środek obrony! Po ośmiu latach spędzonych we Włoszech, ponad 150 występach w Serie B i debiucie w Serie A, na Śląsk wraca Przemysław Szymiński 🇮🇹🔙
— Ruch Chorzów (@RuchChorzow1920) July 2, 2025
Były kapitan Frosinone Calcio podpisał z Ruchem roczny kontrakt z opcją przedłużenia o sezon 🖊️
Witamy i życzymy… pic.twitter.com/GvMd3BNBrR