Fot. Mateusz CzarneckiÁngel Baena może niebawem ponownie zagrać przy Reymonta. Jak poinformował Szymon Janczyk, Wisła Kraków poważnie rozważa sprowadzenie hiszpańskiego skrzydłowego z Widzewa Łódź.
Sytuacja 25-letniego Hiszpana w Widzewie zmieniła się w związku z dużą konkurencją w formacji ofensywnej. Letnie transfery Stipe Biuka oraz Dariana Malesa sprawiły, że łódzki klub jest gotowy zrezygnować z usług Baeny i nie zamierza robić mu przeszkód przy zmianie otoczenia.
Tę okazję rynkową chce wykorzystać Wisła Kraków, która sonduje możliwość powrotu swojego byłego zawodnika. Sprawa jest jednak postawiona jasno: krakowianie są zainteresowani skrzydłowym tylko w przypadku, gdy uda się sfinalizować transakcję bez ponoszenia kosztów transferowych.
Sentymentalny powrót
Dla Baeny byłby to powrót do doskonale znanego środowiska. W latach 2023–2025 rozegrał w barwach Wisły łącznie 80 oficjalnych spotkań, w których zdobył 6 bramek i zanotował 14 asyst, po czym bezpośrednio przeniósł się do ekipy z Łodzi.
Do tej pory zespół wzmocnili Maxence Maisonneuve, Elie Youan oraz Jeremy Guillemenot, a na zasadzie wypożyczenia dołączył Marcel Łubik. Ponadto – według informacji Tomasza Włodarczyka – na ostatniej prostej znajduje się również transfer hiszpańskiego pomocnika Víctora Meseguera z Realu Valladolid.
Oglądaj mecze online





![Obrazek news: Wisła Kraków z pierwszym wyjazdowym punktem w Ekstraklasie! Oto kogo zatrzymała [WIDEO]](/_next/image?url=https%3A%2F%2Fapi.mecze24.pl%2Fimg%2Fcontents%2Fmixcollage-07-aug-2026-11-17-pm-6397_min2.webp&w=256&q=75)





