Longfin Media / ShutterstockNowym zawodnikiem krakowskiej ekipy został Jacky Donkor. 26-latek podpisał dwuletni kontrakt z Wieczystą, celem obu stron oczywiście awans do PKO BP Ekstraklasy w tych dwóch latach. Belg ma za sobą debiut w Eredivisie.
Miniony sezon spędził na zapleczu tamtejszej ekstraklasy, reprezentował barwy Excelsior Rotterdam. Zanotował sześć bramek oraz cztery asysty w 34 występach, większość jego kariery to rywalizacje właśnie w drugiej lidze holenderskiej. Skrzydłowy wyróżnia się dużą dynamiką czy częstymi pojedynkami jeden na jeden, więc w Betclic I Lidze może się przydać. Będzie występować z numerem 30.
Krakowski klub zainauguruje sezon 2025/26 meczem wyjazdowym ze Śląskiem Wrocław. Następnie czekają ich rywalizacje z Pogonią Siedlce, Zniczem Pruszków czy Puszczą Niepołomice. Jeszcze wracając do nowego nabytku Wieczystej, w Eredivisie zagrał łącznie w 7 spotkaniach.
Jacky Donkor został nowym zawodnikiem Wieczystej Kraków. 26-letni skrzydłowy podpisał z klubem dwuletni kontrakt.https://t.co/gWp8n2gX5Q pic.twitter.com/hDClHayKCo
— KS Wieczysta Kraków (@wieczysta) July 7, 2025
Oglądaj mecze za darmo
![Obrazek news: Wisła Płock wypunktowała Cracovię i przerwała fatalną serię! [WIDEO]](/_next/image?url=https%3A%2F%2Fapi.mecze24.pl%2Fimg%2Fstatic%2Fmixcollage-02-nov-2025-10-21-am-2743_min2.webp&w=256&q=75)

![Obrazek news: GKS Katowice z dużym awansem w tabeli PKO BP Ekstraklasy. Lechia nie powiększyła przewagi nad kreską [WIDEO]](/_next/image?url=https%3A%2F%2Fapi.mecze24.pl%2Fimg%2Fcontents%2Fmixcollage-14-mar-2026-07-04-pm-845_min2.webp&w=256&q=75)













