Shutterstock/Fabrizio AndreaAC Milan oficjalnie ogłosił zatrudnienie Rúbena Amorima na stanowisku trenera. 41-letni portugalski szkoleniowiec wraca do pracy po kilkumiesięcznej przerwie i zastąpi w Mediolanie Massimiliano Allegriego.
Amorim ostatnio prowadził Manchester United, z którym pożegnał się w styczniu 2026 roku. Jego przygoda na Old Trafford okazała się jednak sporym rozczarowaniem. Poprowadził „Czerwone Diabły” w 63 meczach (25 zwycięstw, 15 remisów, 23 porażki) i dotarł z nimi do finału Ligi Europy, w którym United przegrało 0:1 z Tottenhamem. Ostatecznie stracił pracę w samym środku sezonu 2025/26, a zespół po przejęciu przez Michaela Carricka zaczął grać lepiej.
Wcześniej Amorim przez ponad cztery lata z powodzeniem prowadził Sporting Lizbona, zdobywając dwa mistrzostwa Portugalii, trzy Puchary Ligi i Superpuchar kraju.
-Jest jednym z najlepiej przygotowanych i innowacyjnych trenerów nowego europejskiego pokolenia – młodym, ambitnym i z nowoczesną tożsamością piłkarską, którą charakteryzuje dominacja w posiadaniu piłki, nowoczesny system pressingu i jasne podejście taktyczne - powiedział Gerry Cardinale, partner zarządzający RedBird Capital Partners.
Sam Amorim nie kryje radości z podjęcia pracy na San Siro:
-Są ambicje, które towarzyszą ci przez całą karierę, a trenowanie AC Milan zawsze było jedną z moich” – zadeklarował Portugalczyk.
Przed nowym szkoleniowcem trudne zadanie. Milan ma za sobą fatalną końcówkę minionego sezonu, przez którą zajął dopiero 5. miejsce w tabeli Serie A i nie awansował do Ligi Mistrzów.
Oglądaj mecze za darmo









