![Obrazek newsa : Bartosch Gaul asytentem trenera w Bundeslidze [OFICJALNIE]](/_next/image?url=https%3A%2F%2Fapi.mecze24.pl%2Fimg%2Fstatic%2FMohamed_Simakan6509dfdad4a68.webp&w=3840&q=75)
37-letni trener będzie asystentem Zsolta Löwa w RB Lipsku, otrzymał nową funkcję w niemieckiej potędze. Niewykluczone jednak, że latem wróci do Ekstraklasy, bo zainteresowanie nim jest spore — poinformował Tomasz Włodarczyk.
Nieudana przygoda w Zabrzu
Przede wszystkim kariera trenerska Gaula opiera się na współpracy z młodymi zawodnikami, w ostatnich latach prowadził między innymi młodzieżowe zespoły Schalke, FSV Mainz czy RB Lipsk. Niecałe trzy lata temu został wybrany do pełnienia funkcji pierwszego trenera Górnika Zabrze, ale nie dokończył sezonu i został zwolniony po 28 spotkaniach. Teraz w polskich mediach możemy przeczytać, że Gaul jest na radarze kilku polskich zespołów, niedawno łączono go ze Śląskiem Wrocław czy Widzewem Łódź.
W najbliższych tygodniach z całą pewnością dojdzie do zmian na ławkach trenerskich, niepewna jest sytuacja Dawida Kroczka w Cracovii, a szkoleniowca poszukuje Piast Gliwice, bo Aleksandar Vuković odejdzie po zakończeniu tej kampanii.
Bartosch Gaul, były trener Górnika Zabrze, został asystentem trenera RB Lipsk - Zsolta Lőwa.
— Tomasz Włodarczyk (@wlodar85) April 16, 2025
Niedawno poważnie rozpatrywany w Śląsku Wrocław i Widzewie Łódź wciąż jest na radarze kilku polskich klubów.
Asystentura w Lipsku do końca sezonu. pic.twitter.com/35itTjzn18