DFB Pokal: RB Lipsk pokonuje Eintracht i drugi raz z rzędu triumfuje!

Autor:Krzysztof GajdurDodano:
DFB Pokal: RB Lipsk pokonuje Eintracht i drugi raz z rzędu triumfuje! Vitalii Vitleo / Shutterstock.com

RB Lipsk po raz drugi z rzędu zdobył trofeum Pucharu Niemiec. W dzisiejszym finale tych rozgrywek podopieczni Marco Rose pokonali Eintracht Frankfurt 2:0.

Emocje dopiero w końcówce

Finałowe spotkanie Pucharu Niemiec zapowiadało się całkiem nieźle, ale w pierwszej połowie nie działo się praktycznie nic, co mogłoby zagrozić bramce jednego lub drugiego golkipera. Do przerwy mieliśmy więc bezbramkowy remis. Początek drugiej części też nie zapowiadał niczego dobrego, ale na szczęście w 71. minucie padła pierwsza bramka, a to oznaczało emocjonującą końcówkę. Wracając do gola, to całą robotę zrobił Christopher Nkunku, który w polu karnym łatwo ograł jednego z defensorów, a moment później uderzył. Francuzowi pomógł rykoszet, ale najważniejsze było to, że piłka znalazła się w bramce Kevina Trappa. Strata gola oczywiście oznaczała otwarcie się Eintrachtu. Niestety dla drużyny z Frankfurtu skończyło się to fatalne, ponieważ w 85. minucie podopieczni Marco Rose podwyższyli prowadzenie. Nkunku podał do Dominika Szoboszlaia, ten tylko sobie dobrze przyjął piłkę i precyzyjnym uderzeniem wpisał się na listę strzelców. Ostatecznie ten gol Węgra ustalił wynik spotkania, Lipsk zwyciężył 2:0 i mógł świętować ponowną wygraną w Pucharze Niemiec.

Druga wygrana z rzędu

Wygrana RB oznacza, że klub obronił trofeum zdobyte przed rokiem. Wtedy Lipsk okazał się lepszy od Freiburga, gdy zwyciężył w serii rzutów karnych.