Formuła 3: Najwyższe miejsce Polaka w historii serii [AKTUALIZAJA]

Autor:Kamil KozłowskiDodano:
Autor:Kamil KozłowskiDodano:
Formuła 3: Najwyższe miejsce Polaka w historii serii [AKTUALIZAJA]

Podczas wyścigu sprinterskiego Kacper Sztuka osiągnął najlepszy wynik w karierze. Równocześnie był to najlepszy w historii występ jakiegokolwiek Polaka w historii tej serii.

Mnóstwo neutralizacji sprzymierzeńcami Sztuki

Kacper Sztuka wydawało się, że dobrze wystartował, jednak już w pierwszych zakrętach wyprzedził go Noel Leon, zaraz po nim Polaka wyprzedzili jego kolega z MP Motorsport, Tim Tramintz, oraz Oliver Goethe z Camposa. No i o Camposie mowa, już na pierwszym okrążeniu Mari Boya wylądował w żwirze co spowodowało wyjazd samochodu bezpieczeństwa.

Na czwartym okrążeniu wróciliśmy do ścigania, Kacper nie zanotował najlepszego restartu, jednak utrzymał czwarte miejsce. Cóż nie ścigaliśmy się długo, bo już na piątym okrążeniu ponownie Bernd Maylander musiał wyjechać na tor. Tym razem pechowcem był Callum Voisin z Rodina, czyli kolega z zespołu drugiego Polaka, Piotra Wiśnickiego.

Na ósmym okrążeniu wracamy do ścia... jednak nie. Znowu samochód bezpieczeństwa. Sami Meguetounif zderzył się z Dino Beganoviciem i wylądował w żwirze. Powróciliśmy do ścigania na jedenasatym okrążeniu.

Gabiere Mini toczył walkę z Laurenem van Hoepenem, górą był Włoch. I czternaste okrążenie. Na poboczu zatrzymał się kierowca AIX Racing Tasanapol Inthraphuvasak. Ostatni raz wyjechał samochód bezpieczeństwa. 

Piętnaste okrążenie, wracamy do ścigania. Zaspał Kacper Sztuka i czołowa trójka odjechała. Polak walczył z Dino Beganoviciem oraz Luke'm Browningiem. Ze Szwedem z Premy jednak nie udało się wygrać, w pierwszej szykanie korzystając z DRS, Beganović wyprzedził Polaka. Za chwilę w nawrocie, czyli zakręcie numer siedem, Browning chciał powtórzyć manewr Szweda, jednak Sztuka "zamknął drzwi", a kierowca Hitech zablokował koła i skończył na poboczu. Na ostatnim osiemnastym okrążeniu zarządzono Virtualny Samochód Bezpieczeństwa. 

Na trzy zakręty przed końcem wyścigu, VSC się skończyło i prowadzący cały wyścig Leon zaspał, wykorzystał to Goethe, który w punkt trafił z przyspieszeniem i objechał Meksykanina. No i meta.

Niby wygrał Goethe, ale nie wygrał. Wygrał Noel Leon. Goethe oraz Tim Tramnitz, kolega z zespołu Sztuki otrzymali po pięć sekund kary za naruszenie procedur za samochodem bezpieczeństwa. Beganović był czwarty, a Sztuka dojechał piąty, zgarniając pierwsze w sezonie punkty.

Nie zapominajmy o Piotrze Wiśnickim z Rodina. Polak startował z dwudziestego szóstego miejsca i ukończył wyścig sześć miejsc wyżej. Oczywiście eliminacje pomogły, jednak pojechał całkiem przyzwoity wyścig.

AKTUALIZAJCA

Przed rozpoczęciem kwalifikacji Formuły 1 otrzymaliśmy informację, że Campos oraz MP Motorsport odwołały się w sprawie kar dla Goethe oraz Tramnitza. Przypomnijmy, że obaj otrzymali pięć sekund kary za naruszenie procedur za samochodem bezpieczeństwa. Sędziowie przyjrzeli się sprawie i uznali, że kary były bezpodstawne i obu kierowcom anulowano karę. W naszej sprawie nic to nie zmienia. Sztuka pozostaje piąty, jednak Goethe wygrywa sprint przed Leonem oraz Tramnitzem.

Sporty Motorowe Formuła 1

reklama
Załóż konto w LVBET i odbierz 2020 złotych na start! Oglądaj mecze bez opłat w LVBET TV
Sprawdź

Komentarze użytkowników

  0 polubień

  Sprawdź ofertę zakładów i bonusów w bet365

  Odbierz 330 PLN i oglądaj transmisje!
  Oglądaj mecze za darmo w Fortuna TV
  Załóż konto w Fortunie i oglądaj mecze za darmo

  Ranking bukmacherów

  Zobacz więcej
  1fortuna
  Zyskaj do 330 PLN na start
  2sts
  Zyskaj do 760 PLN na start
  3lvbet
  Zyskaj do 2200 PLN na start
  4superbet
  Zyskaj do 3755 PLN na start
  5betters
  Zyskaj do 235 PLN na start

  Polecane aktualności

  Popularne tematy

  Odbierz 1660 PLN i oglądaj mecze!
  Oglądaj transmisje i mecze w STS TV
  Załóż konto w STS i oglądaj mecze za darmo

  Oglądaj mecze u bukmachera

  OFERTA LVBET NA START
  Odbierz 20 PLN bez depozytu i pakiet bonusów 2000 PLN
  Zarejestruj się i typuj zakłady w LVBET