Autor:Krzysztof GajdurDodano:
KMŚ: Al Hilal pierwszym finalistą! FIFA

Saudyjskie Al Hilal pierwszym finalistą Klubowych Mistrzostw Świata. W półfinale tych rozgrywek przedstawiciele Azji pokonali brazylijskie Flamengo 3:2.

Niespodzianka

Zdecydowanym faworytem dzisiejszej potyczki było Flamengo. Al Hilal natomiast już jedną niespodziankę sprawiło w ćwierćfinale, gdy pokonało Wydad, a dziś miało zamiar sprawić kolejną. Saudyjski klub szybko objął prowadzenie, bo już w 4. minucie bramkę dającą prowadzenie z rzutu karnego strzelił Salem Al Dawsari. Flamengo po utracie gola zostało podrażnione i w 20. minucie doprowadziło do remisu za sprawą Pedro. Wydawało się, że brazylijski klub ma wszystko pod kontrolą, ale jego sytuacja znacznie pogorszyła się w końcówce pierwszej połowy, gdy Gerson faulował w polu karnym i z drugą żółtą kartką wyleciał z boiska. Drugą jedenastkę ponownie wykorzystał Al Dawsar i zszedł do szatni z minimalnym prowadzeniem swojej drużyny. W drugiej części grające w dziesiątke Flamnego czekało bardzo trudne zadanie, a gol na 3:1 Luciano Vietto praktycznie zabił ten mecz. W doliczonym czasie gry bramkę na 2:3 strzelił ponownie Pedro, ale brazylijski klub nie był w stanie już doprowadzić do remisu i musi zadowolić się meczem o trzecie miejsce. Dla Al Hilal natomiast awans do finału jest wielkim sukcesem.

Jutro drugi półfinał

Al Hilal swojego finałowego rywala pozna jutro. A będzie nim zwycięzca spotkania Al Ahly - Real Madryt.