Liga Mistrzów. Triumf Manchesteru City i Lyonu. Real Madryt i Juventus poza burtą

Autor:Dawid KaczmarekDodano:

W piątek poznaliśmy kolejnych dwóch ćwierćfinalistów Ligi Mistrzów. Manchester City nie tylko obronił zaliczkę z pierwszego meczu z Realem Madryt, ale również pokonał go po raz drugi. Olympique Lyon przegrał co prawda z Juventusem, lecz dzięki zaliczce z pierwszego meczu awansował do kolejnej rundy.

Po niespełna czteromiesięcznej przerwie rozgrywki Ligi Mistrzów zostały wznowione. W 1/8 finału do rozegrania pozostały cztery mecze. Piątkowe spotkania Manchester City - Real Madryt (2:1 w pierwszym meczu) i Juventus Turyn - Olympique Lyon (0:1 w pierwszym meczu) zapowiadały się emocjonująco.

Manchester City po raz drugi pokonał Real Madryt 2:1. Mistrzowie Hiszpanii przegrali przez dwa katastrofalne błędy popełnione przez Raphaela Varane’a.

Bezlitośnie wykorzystali je Raheem Sterling (w 9. minucie) i Gabriel Jesus (w 68. minucie). W międzyczasie gola dla Realu Madryt zdobył Karim Benzema i dał nadzieję na odrobienie strat. Tak się jednak nie stało i Królewscy pożegnali się z Ligą Mistrzów.

Czytaj również: Szokujący transfer Kamila Wilczka. Był legendą Broendby, a odszedł do lokalnego rywala

Z rozgrywek odpadł nie tylko mistrz Hiszpanii, ale również mistrz Włoch. Juventus Turyn pokonał Olympique Lyon 2:1, lecz taki wynik dał awans Francuzom. Dwa gole do Juventusu strzelił Cristiano Ronaldo.

90 minut w bramce Włochów rozegrał Wojciech Szczęsny. Na początku meczu z rzutu karnego pokonał go Memphis Depay.

W ćwierćfinale Manchester City zmierzy się z Olympique Lyon. W pozostałych dwóch parach, które są już znane Atalanta Bergamo rywalizować będzie z Paris Saint-Germain, a RB Lipsk z Atletico Madryt.

W sobotę odbędą się ostatnie dwa mecze 1/8 finału Ligi Mistrzów: FC Barcelona - Napoli (transmisja w TVP 1 i Polsat Sport Premium 2) oraz Bayern Monachium - Chelsea (transmisja w Polsat Sport Premium 1).

Przypomnijmy, że od ćwierćfinałów o awansie decydować będzie jeden mecz. Wszystkie spotkania rozegrane zostaną w Lizbonie. Finał Ligi Mistrzów odbędzie się 23 sierpnia.

Wyniki Ligi Mistrzów:

Juventus Turyn - Olympique Lyon 2:1 (1:1)
0:1 - Memphis Depay (k.) 12'
1:1 - Cristiano Ronaldo (k.) 43'
2:1 - Cristiano Ronaldo 60'

Składy:

Juventus Turyn: Szczęsny – Cuadrado (70' Danilo), de Ligt, Bonucci, Alex Sandro - Bentancur, Pjanić (60' Ramsey), Rabiot - Bernardeschi (70' Dybala, 84' Olivieri), Higuain, Ronaldo.

Olympique Lyon: Lopes - Denayer (61' Andersen), Marcelo, Marcal - Dubois (90' Tete), Caqueret, Guimaraes, Aouar (90' Mendes), Cornet - Toko Ekambi (67' Reine-Adelaide), Depay (67' Dembele).

Manchester City - Real Madryt 2:1 (1:1)
1:0 - Raheem Sterling 9'
1:1 - Karim Benzema 28'
2:1 - Gabriel Jesus 68'

Składy:

Manchester City: Ederson - Walker, Fernandinho, Aymeric Laporte, Cancelo, De Bruyne, Rodri (89' Otamendi), Gundogan, Foden (67' Silva), Gabriel Jesus, Sterling (81' Silva).

Real Madryt: Courtois - Carvajal (83' Vazquez), Varane, Militao, Mendy, Modrić (83' Valverde), Casemiro, Kroos, Rodrygo (61' Asensio), Benzema, Hazard (83' Jović).

Polacy za granicą Liga Mistrzów Manchester city Real madryt Olympique lyon Juventus turyn Wojciech szczesny Liga mistrzów