X/Polska SiatkówkaReprezentacja Polski odwróciła losy spotkania z Belgią w drugim tygodniu Ligi Narodów w Gliwicach, zwyciężając po tie-breaku 3:2.
Przebieg meczu – dramatyczny start i stopniowy powrót
Biało‑Czerwoni zaczęli spotkanie słabo i szybko przegrywali 0:2 w setach (21:25, 23:25). W pierwszej odsłonie problemy w ataku wykorzystywali Belgowie, a rolę lidera przejął Ferre Reggers, wspierany przez Seppe Rotty’ego. Trener Nikola Grbić zdecydował się na szybką zmianę i Alaksiej Nasewicz został zastąpiony przez Bartłomieja Bołądzia, co dało Polsce impuls do walki.
Polska odrobiła straty i zwyciężyła po tie-breaku 3:2, wygrywając kolejne partie 25:19 i 28:26, a w decydującym secie 15:13.
Przełom nastąpił po zmianie rozgrywającego na Jana Firleja w trzecim secie – gospodarze zyskali lepszą organizację gry, a kontrataki Artura Szalpuka i ataki Aleksandra Śliwki pozwoliły zbudować bezpieczną przewagę (11:4). Z ławki dużą energię wniósł Bartłomiej Bołądź, szczególnie w kontrach i serwisie.
Polska - Belgia 3:2 (21:25, 23:25, 25:19, 28:26, 15:13)
Polska: Nasewicz, Komenda, Lemański, Śliwka, Szalpuk, J. Nowak, Granieczny (libero) oraz Sawicki, Bołądź, Jakubiszak, Firlej, Gierżot, Poręba, Ciunajtis.
Belgia: Reggers, D'Heer, Rotty, Valkiers, Fafchamps, Perin, Lantsoght (libero) oraz Fransen, Baetens, Plaskie, Hoyweghen, Vandecruys, Van Genechten, Verwimp (libero).
Źródło: FIVB / Własne
Oglądaj mecze online












