Pekin 2022: Aj, było blisko! Stoch czwarty na dużej skoczni

Autor:Adam RóżańskiDodano:
Pekin 2022: Aj, było blisko! Stoch czwarty na dużej skoczni Marcin Kadziolka / Shutterstock.com

Sobotni konkurs Igrzysk Olimpijskich w Pekinie był wyjątkowo pechowy dla Kamila Stocha.

Najgorsze miejsce z możliwych

Polski skoczek dosłownie otarł się o kolejny medal na IO. Skoczek narciarski Kamil Stoch zajął czwarte miejsce w konkursie na dużym obiekcie igrzysk w Pekinie. Złoty medal zdobył Norweg Marius Lindvik. Drugi był mistrz olimpijski ze skoczni normalnej Japończyk Ryoyu Kobayashi, a trzeci Niemiec Karl Geiger.

Na 18. miejscu uplasował się Piotr Żyła (134 i 131 m). 21. był debiutujący na igrzyskach Paweł Wąsek (129 i 134,5 m), a 26. Dawid Kubacki (131 i 131,5).

Świetny konkurs

Tym razem fani skoków mogli cieszyć się zawodami na wysokim poziomie. Zawodnicy musieli natomiast wznieść się na wyżyny umiejętności. Po pierwszej serii prowadził Kobayashi, który wynikiem 142 m ustanowił rekord obiektu. W finałowej serii, by walczyć o medale trzeba było oddać skoki w okolicach 140 m.

Ostatnia szansa na medale dla skoczków nastąpi w poniedziałek. Wtedy odbędzie się konkurs drużynowy na dużej skoczni. Początek o 12:00, do obrony tytułu staną Norwegowie.

Skoki narciarskie Skoki narciarskie Dawid kubacki Kamil stoch Igrzyska olimpijskie w pekinie Igrzyska olimpijskie