Polscy siatkarze nadal niepokonani! Znakomita seria trwa

Autor:Kamil GierobaDodano:
Autor:Kamil GierobaDodano:
Polscy siatkarze nadal niepokonani! Znakomita seria trwaX/Polska Siatkówka

Nikt nie może znaleźć sposobu na polskich siatkarzy w ostatnich tygodniach!

Biało-czerwoni w niedzielę tym razem pokonali Chiny 3:2 w Xi'an. Tym razem podopieczni Nikoli Grbicia mieli nadspodziewanie dużo problemów, ale najważniejsze, że z Azji wrócą z kompletem zwycięstw! 

Polacy zakończyli tym samym sezon reprezentacyjny 24. z rzędu wygranym meczem! Jeżeli chodzi o samo spotkanie, to Grbić dał szansę wielu zawodnikom, którzy wcześniej mieli mniej czasu na grę. To może tłumaczyć pewne trudności w tym meczu. 

Z tej grupy kwalifikację na IO zapewnili sobie także Kanadyjczycy. W niedzielę pewnie pokonali Meksyk 3:0 i 'zaklepali' drugie miejsce w tych eliminacjach. 

Warto podkreślić, że Polacy już byli pewni kwalifikacji do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu. Awans zapewnili sobie w sobotę.

Polska – Chiny 3:2 (25:20, 23:25, 22:25, 25:9, 16:14) 

Polska: Bartłomiej Bołądź, Tomasz Fornal, Norbert Huber, Karol Kłos, Grzegorz Łomacz, Kamil Semeniuk - Jakub Popiwczak (libero) – Marcin Janusz, Łukasz Kaczmarek, Wilfredo Leon.

Chiny: Chuan Jiang, Yongzhen Li, Shikun Peng, Yaochen Yu, Yuantai Yu, Jingyin Zhang - Zongshuai Qu (libero) - Qingyao Dai, Dongchen Wang, Hebin Wang, Guanhua Zhang.

Siatkówka Igrzyska olimpijskie Reprezentacja polski Siatkówka

Komentarze użytkowników

    0 polubień
    Loading...

    Popularne tematy