Radomiak będzie miał nowego trenera. Kędziorek zwolniony [OFICJALNIE]

Zdjęcie Jakub Świętek
Autor:Jakub ŚwiętekDodano:
Zdjęcie Jakub Świętek
Autor:Jakub ŚwiętekDodano:
Obrazek newsa : Radomiak będzie miał nowego trenera. Kędziorek zwolniony [OFICJALNIE]Marcin Kadziolka / SHUTTERSTOCK.COM

Po sobotniej porażce Radomiaka ze Śląskiem Wrocław (0:2) zdecydowano się w Radomiu na zmianę szkoleniowca. Maciej Kędziorek został zwolniony na jedną kolejkę przed końcem ligowego sezonu.

Kto go zastąpi? Pojawiają się nazwiska

Ostatnie pięć meczów drużyny z Mazowsza to cztery porażki oraz jedno zwycięstwo - zostali pokonani przez Śląska Wrocław (0:2), Ruch Chorzów (0:2), Zagłębie Lubin (3:4), Koronę Kielce (0:4), a jedyne zwycięstwo odnieśli w starciu wyjazdowym z Legią Warszawa (3:0). Dotychczasowi podopieczni Kędziorka mimo dwunastej pozycji wciąż są zamieszani w walkę o utrzymanie, mają przewagę trzech punktów nad strefą spadkową i z Widzewem muszą zdobyć co najmniej punkt, aby byli pewni utrzymania.

„Po meczu we Wrocławiu, Zarząd Klubu podjął decyzję o odsunięciu trenera Macieja Kędziorka od prowadzenia pierwszego zespołu. O tym, kto poprowadzi drużynę w ostatnim meczu bieżącego sezonu, poinformujemy niebawem” – komunikat Radomiaka.

43-letni trener funkcję pierwszego trenera Radomiaka Radom pełnił od początku grudnia. W tej roli przetrwał ponad pół roku, zawodnicy pod jego wodzą zdobywali średnio 1,12 punktu na mecz (5 zwycięstw, 4 remisy, 8 porażek). Tomasz Włodarczyk poinformował, że w Radomiu wraca temat Bruno Baltazara, który był na rozmowach kilka tygodni temu. 46-letni szkoleniowiec w przeszłości prowadził między innymi Botev Plovdiv, Rochester NY czy Estoril Praie. Do jego największego sukcesu trenerskiego można zaliczyć mistrzostwo kraju z APOEL-em Nikozja.

Ekstraklasa Radomiak radom Ekstraklasa Maciej Kędziorek Bruno Baltazar

Komentarze użytkowników

    Popularne tematy