
Dawid Szwarga pozostanie trenerem Rakowa Częstochowa. Informację o tym na swoim oficjalnym koncie na portalu X przekazał Michał Świerczewski, właściciel klubu.
Szwarga zostaje
Raków ostatnio nie notuje zbyt dobrych rezultatów. Klub w poprzedniej kolejce PKO Ekstraklasy uległ 1:2 Radomiakowi, a w mediach zaczynały pojawiać się informacje, że Dawid Szwarga może opuścić stanowisko trenera. Do tej sprawy odniósł się dziś właściciel klubu, Michał Świerczewski, który zamieścił wpis na portalu X.
''Niedawno skończyliśmy spotkanie ze sztabem szkoleniowym i zawodnikami. Poinformowaliśmy wszystkich, że dalej będziemy inwestować w rozwój Dawida Szwargi, jako pierwszego trenera. Przekazaliśmy również, że winę za sytuację, w której się znaleźliśmy, ponosi nie tylko sztab i zarząd, ale również piłkarze i oczekujemy od wszystkich 100% zaangażowania w jej naprawę.'' - czytamy.
Niedawno skończyliśmy spotkanie ze sztabem szkoleniowym i zawodnikami. Poinformowaliśmy wszystkich, że dalej będziemy inwestować w rozwój Dawida Szwargi, jako pierwszego trenera. Przekazaliśmy również, że winę za sytuację, w której się znaleźliśmy, ponosi nie tylko sztab i… https://t.co/2JGH6Z1qNK
— Michał Świerczewski (@MichalS1978) April 9, 2024
Trudna sytuacja Rakowa
Raków w poprzednim sezonie był rewelacją ligi i zdobył upragnione mistrzostwo Polski. Następnie dzielnie walczył w eliminacjach LM i fazie grupowej LE. Obecnie sytuacja częstochowian nie jest jednak zbyt kolorowa, bo plasują się oni dopiero na czwartej pozycji ze stratą siedmiu punktów do pierwszej Jagiellonii.