Shutterstock/Lens StrongAleksander Bobek po zakończeniu obecnego sezonu odejdzie z ŁKSu. Kontrakt 22-letniego bramkarza wygasa z końcem czerwca tego roku i nie zostanie przedłużony, co oznacza, że wychowanek łódzkiego klubu opuści go jako wolny agent.
Mimo młodego wieku, Bobek zdążył odegrać dużą rolę w zespole. Pierwszym bramkarzem ŁKS-u został już w sezonie 2022/23. Rok później reprezentował barwy klubu na poziomie PKO BP Ekstraklasy, a łącznie uzbierał w seniorskiej drużynie równe 100 oficjalnych meczów, w których wpuścił 149 bramek i 19 razy zachował czyste konto.
-Ten klub był częścią mojego życia od zawsze. Jeszcze jako dzieciak chodziłem na mecze, kibicowałem ŁKS-owi z całego serca i marzyłem, żeby kiedyś założyć koszulkę z przeplatanką. (...) Odchodzę z poczuciem ogromnej wdzięczności dla klubu i dumą, że mogłem reprezentować barwy klubu, który kocham od dziecka. ŁKS zawsze będzie zajmował wyjątkowe miejsce w moim sercu. - przekazał Bobek, cytowany w komunikacie klubu.
Na ten moment nie wiadomo jeszcze, gdzie 22-latek będzie kontynuował swoją karierę. Teraz czeka go jeszcze jedno bardzo ważne zadanie w obecnym klubie. ŁKS zajmuje obecnie 6. miejsce w tabeli Betclic 1. Ligi, czyli ostatnie lokatę gwarantującą grę w barażach. Sytuacja rozstrzygnie się jednak dopiero w ostatniej kolejce. Tuż za plecami Łodzian z niewielką stratą plasują się Polonia Warszawa, Puszcza Niepołomice oraz Miedź Legnica.
ℹ️ Jedenaście wspólnych lat. Kolejne szczeble w @ap_lkslodz, zespół rezerw, sto występów w pierwszej drużynie. To historia, napisana przez wychowanka. Ełkaesiaka z krwi i kości.
— ŁKS Łódź (@LKS_Lodz) May 22, 2026
Po zakończeniu sezonu 2025/26 𝐀𝐥𝐞𝐤𝐬𝐚𝐧𝐝𝐞𝐫 𝐁𝐨𝐛𝐞𝐤 pożegna się z ŁKS-em 🥺
🔗… pic.twitter.com/mtnzYrjAj3
Oglądaj mecze za darmo













