Fot. YouTube / Legia WarszawaW środę Legia Warszawa poinformowała o sprzedaży Steve'a Kapuadiego do Widzewa Łódź. Powody tej decyzji w rozmowie z oficjalnymi mediami klubowymi wyjaśnił dyrektor sportowy stołecznego klubu, Michał Żewłakow.
To dlatego Legia Warszawa sprzedała Steve'a Kapuadiego. Michał Żewłakow ujawnia
- Pierwsza oferta, która przyszła z Włoch za Steve'a z Cremenese, ten deal nie doszedł do skutku i mam wrażenie, że to wpłynęło na Steve'a. To, że przejawiał chęć zmiany klubu dało się wyczuć od jakiegoś czasu. Oferta, jaką przedstawił nam Widzew była finansowo korzystna dla nas. Podejrzewam, że była też korzystna pod względem finansowym dla Steve'a - podkreślił Michał Żewłakow w rozmowie z mediami klubowymi.
Według Meczyki.pl Legia zarobiła na sprzedaży Kapuadiego 2 mln euro w jednej racie, co jest rekordem transferowym wewnątrz Ekstraklasy. 450 tys. euro, czyli 30 proc. od zysku, będzie musiała jednak przelać na konto Wisły Płock, poprzedniego pracodawcy obrońcy. To nie koniec. Przychód Legii Warszawa z tej transakcji może się jeszcze powiększyć dzięki zapisom o 10 proc. od zysku z kolejnego transferu oraz miliona w formie bonusów.
- Kiedy popatrzymy na rezultaty drużyny z pierwszej rundy tego sezonu - my w niektórych aspektach nie osiągnęliśmy tego celu, a co za tym idzie finansowe sprawy nie zostały dowiezione do takiego poziomu, jak zostały ustalone w budżecie. Ten transfer jest też w pewnym rodzaju stabilizacją finansową - podkreślił Żewłakow.
- Pewnie znajdą się tacy, co powiedzą, że ograniczy to wybór trenera i to będzie prawda. Natomiast ja wierzę w trenera Papszuna i piłkarzy, którzy zostali. Mamy Radovana Pankova, Artura Jędrzejczyka, Kamila Piątkowskiego, Jana Leszczyńskiego oraz Rafała Augustyniaka i Damiana Szymańskiego, którzy mogą zagrać na pozycji środkowego obrońcy. Istnieją pewne warianty, z których może skorzystać trener Papszun. Oczywiście, ostatecznie ostatnie słowo będzie należeć do niego. Natomiast ja bym chciał, by trener mógł wybierać spośród piłkarzy, którzy są skoncentrowani na walce o punkty dla Legii - dodał.
Steve Kapuadi był zawodnikiem Legii Warszawa przez nieco ponad 2,5 roku. Łącznie w jej barwach rozegrał 108 meczów, w których strzelił sześć goli i zaliczył dwie asysty. Z Wojskowymi w obecnym sezonie sięgnął po Superpuchar Polski, a w ubiegłym po Puchar Polski. W przeszłości 27-latek reprezentował Wisłę Płock, AS Trencin czy Inter Bratysława.
Ekstraklasa Transfery piłkarskie, plotki transferowe Lech poznań Legia warszawa Liga konferencji europy Piłka nożna Michał Żewłakow
Oglądaj mecze online










![Obrazek news: Lech Poznań po ostatnim treningu przed meczem z KuPS. Jak wygląda sytuacja kadrowa? [WIDEO]](/_next/image?url=https%3A%2F%2Fapi.mecze24.pl%2Fimg%2Fcontents%2Fmixcollage-25-feb-2026-12-23-pm-4273_min2.webp&w=256&q=75)


