Żużel. PGE Ekstraliga. Znamy składy na mecz Unia Leszno - Falubaz

Zdjęcie Julian Mastewicz
Autor:Julian MastewiczDodano:
Zdjęcie Julian Mastewicz
Autor:Julian MastewiczDodano:
Obrazek newsa : Żużel. PGE Ekstraliga. Znamy składy na mecz Unia Leszno - FalubazSzymon Radziejowski

W niedzielę Fogo Unia Leszno podejmie Stelmet Falubaz Zielona Góra w spotkaniu 14. kolejki PGE Ekstraligi. Mecz zapowiada się wyjątkowo ciekawie, ponieważ w składzie gości znalazło się kilku zawodników związanych w przeszłości z leszczyńskim klubem.

Święta wojna na stadionie im. Alfreda Smoczyka

Starcia Fogo Unii Leszno ze Stelmetem Falubazem Zielona Góra od lat mają szczególną oprawę. Choć oba ośrodki nie znajdują się w tym samym województwie, rywalizacja między nimi często określana jest mianem „świętej wojny”. Niedzielne spotkanie będzie miało dodatkowy smaczek za sprawą licznej grupy byłych zawodników gospodarzy w ekipie z Zielonej Góry.

W barwach Falubazu wystąpią między innymi Dominik Kubera, Przemysław Pawlicki oraz Damian Ratajczak. Wszyscy trzej właśnie w Lesznie rozpoczynali swoje żużlowe kariery. Z leszczyńskim klubem związany był również Andrzej Lebiediew, który w przeszłości reprezentował biało-niebieskie barwy. Łotysz wielokrotnie podkreślał, że bardzo dobrze czuje się na torze przy ulicy Strzeleckiej.

W niedzielny wieczór liczba wychowanków Fogo Unii po stronie gości może być większa niż w zestawieniu gospodarzy. To jeden z wielu podtekstów, które sprawiają, że kibice mogą spodziewać się emocjonującego widowiska.

Unia chce potwierdzić medalowe aspiracje

Leszczynianie przystąpią do rywalizacji w niemal najmocniejszym zestawieniu. Na czele drużyny ponownie powinien stanąć doświadczony Janusz Kołodziej. Ważne zadanie czeka także Grzegorza Zengotę, który w tym tygodniu poinformował, że po zakończeniu sezonu rozstanie się z Fogo Unią.

Przyszłość 37-letniego zawodnika może być jednym z tematów towarzyszących niedzielnemu spotkaniu. Wśród klubów zainteresowanych sprowadzeniem Zengoty wymienia się właśnie Stelmet Falubaz Zielona Góra. Zawodnik będzie więc miał dodatkową motywację, aby dobrze zaprezentować się przed własną publicznością.

Fogo Unia znajduje się w rozpędzonej części sezonu i chce udowodnić, że stać ją na walkę o najwyższe cele. Falubaz przez większą część rozgrywek nie spełniał oczekiwań, ale obecność kilku doskonale znających leszczyński tor zawodników może pomóc gościom w nawiązaniu wyrównanej walki.

Awizowane składy na mecz Fogo Unia Leszno – Stelmet Falubaz Zielona Góra

Początek spotkania zaplanowano na godzinę 19:30. W pierwszym meczu obu drużyn Fogo Unia zwyciężyła 52:38.

Fogo Unia Leszno:
9. Grzegorz Zengota
10. Janusz Kołodziej
11. Ben Cook
12. Keynan Rew
13. Piotr Pawlicki
14. Nazar Parnicki
15. Kacper Mania

Stelmet Falubaz Zielona Góra:
1. Dominik Kubera
2. Przemysław Pawlicki
3. Leon Madsen
4. Mitchell McDiarmid
5. Andrzej Lebiediew
6. Damian Ratajczak
7. Oskar Hurysz

Szczegóły spotkania

Mecz: Fogo Unia Leszno – Stelmet Falubaz Zielona Góra
Rozgrywki: PGE Ekstraliga, 14. kolejka
Start: godz. 19:30
Sędzia: Bartosz Ignaszewski
Komisarz toru: Krzysztof Guz
Komisarz techniczny: Ryszard Walus
Wynik pierwszego meczu: 52:38 dla Fogo Unii Leszno

Źródło: Własne / WP Sportowe Fakty

Lubisz czytać newsy na Mecze24.pl? Kliknij i dodaj nas do Preferowanych Źródeł w Google.

Żużel PGE Ekstraliga Unia leszno Falubaz zielona góra Ekstraliga żużlowa

Komentarze użytkowników

    Zapytaj o mecze, typy, statystyki, składy...

    Wiadomości: 0 / 3