Żużlowy piątek: PGE Ekstraliga w Częstochowie i Gorzowie oraz finał SGP3 we Wrocławiu

Zdjęcie Patryk Połoński
Autor:Patryk PołońskiDodano:
Zdjęcie Patryk Połoński
Autor:Patryk PołońskiDodano:
Obrazek newsa : Żużlowy piątek: PGE Ekstraliga w Częstochowie i Gorzowie oraz finał SGP3 we WrocławiuPGE Ekstraliga

W piątek zaczyna się 9. kolejka PGE Ekstraligi – na torach w Częstochowie i Gorzowie odbędą się dwa ligowe mecze, a we Wrocławiu na Stadionie Olimpijskim zaplanowano finał SGP3 z udziałem trzech polskich zawodników.

Krono-Plast Włókniarz Częstochowa – Fogo Unia Leszno

Pod Jasną Górą gospodarze wciąż nie zdobyli jeszcze punktu w sezonie i przed nimi trudne zadanie przeciwko dobrze dysponowanemu beniaminkowi z Leszna. Historycznie Unia radzi sobie w Częstochowie bardzo dobrze – wygrała tam już 26 z 56 spotkań – a w kwietniu u siebie rozbiła Włókniarza 59:31.

Wprawdzie Włókniarz starał się pokazać charakter w ostatnich tygodniach, lecz dotychczasowe występy u siebie pozostawiają wiele do życzenia. Jeżeli nic nadzwyczajnego się nie wydarzy, Unia powinna zgarnąć tutaj pełną pulę punktów.

Sprawdź
Sprawdź
Sprawdź
Sprawdź

Gezet Stal Gorzów – Bayersystem GKM Grudziądz

W drugim piątkowym starciu na zwycięzcy czekają trzy punkty do tabeli – na początku sezonu w Grudziądzu padł remis 45:45. GKM spisuje się znakomicie i z dorobkiem 14 punktów prowadzi w ekstralidze; ma na koncie tylko jedną porażkę i seryjnie zwycięża.

Stal plasuje się w środku stawki i nie może sobie pozwolić na stratę dystansu do czołówki, jeżeli myśli o play-offach. To zwycięstwo będzie warte pełnej puli trzech punktów, a GKM spróbuje podtrzymać serię wygranych na torze, na którym jeszcze nigdy nie triumfował gospodarzem.

Finał SGP3 we Wrocławiu

Po półfinałach w Pardubicach najlepsi nastoletni zawodnicy świata spotykają się we Wrocławiu – to piąta edycja finałowego turnieju SGP3 i druga na Stadionie Olimpijskim. W stawce znalazło się trzech Polaków: Dawid Oscenda, Franciszek Szczyrba i Oskar Wińczewski; dwóch pierwszych zajęło dwa czołowe miejsca w swoim półfinale.

Wśród faworytów oprócz Szczyrby wymieniani są także Marek Ziman (Słowacja), Elias Jamil (Dania) oraz Brady Landon (USA). Szczyrba uznawany jest za jednego z głównych kandydatów do zwycięstwa, co dodatkowo podgrzewa atmosferę przed wieczornym finałem.

Źródło: WP Sportowe Fakty

Żużel PGE Ekstraliga Włókniarz częstochowa Unia leszno Stal gorzów wielkopolski Gkm grudziądz Ekstraliga żużlowa

Komentarze użytkowników

    Zapytaj o mecze, typy, statystyki, składy...

    Wiadomości: 0 / 3