Analiza meczu: Agnieszka Radwańska - Monica Niculescu

Zdjęcie Adam Różański
Autor:Adam RóżańskiDodano:
Zdjęcie Adam Różański
Autor:Adam RóżańskiDodano:
Obrazek newsa : Analiza meczu: Agnieszka Radwańska - Monica Niculescu

Ponad trzy tygodnie trwał rozbrat Agnieszki Radwańskiej z turniejowymi startami. W tym czasie najlepsza polska tenisistka leczyła kontuzję prawej ręki, a następnie przygotowywała się do kolejnego startu w tourze. Już w środowy wieczór polskiego czasu biało-czerwoni kibice będą mogli zobaczyć krakowiankę w akcji. Czwarta obecnie zawodniczka świata od drugiej rundy rozpocznie zmagania w prestiżowej imprezie rangi WTA Premier Mandatory w Montrealu. To tam przed dwoma laty cieszyła się ze zdobycia tytułu. W tym roku o powtórzenie tego wyniku będzie jej trudno. Na początek czeka ją jednak spotkanie z Monicą Niculescu, czyli rywalką, z którą powinna sobie poradzić. Jak Radwańska zaprezentuje się w pierwszym meczu po przerwie spowodowanej kontuzją?

Agnieszka Radwańska - Monica Niculescu 

WTA Montreal - druga runda

27.07.2016 r. - 18:30

AGNIESZKA RADWAŃSKA
+ Gra na kortach twardych. Mimo że Agnieszka Radwańska swoją przygodę z tenisem zaczynała na kortach ziemnych i to na nich w wieku dziecięcym i juniorskim rywalizowała najczęściej, to jednak najwyższy wskaźnik zwycięstw ma na nawierzchni typu 'hard'. Nawet w obecnym sezonie, który w wykonaniu Polki nie jest nadzwyczajny, dobre rezultaty osiągała ona właśnie na tego typu kortach. Na początku roku krakowianka wygrała imprezę w chińskim Shenzhen, a później osiągała półfinały w Australian Open, Dausze i Indian Wells.
 
+ Miłe wspomnienia. Edycja turnieju Rogers Cup rozgrywana w Montrealu jest dla Radwańskiej szczęśliwa (gorzej wiodło jej się w Toronto, czyli drugim mieście, w którym rozgrywana jest ta impreza). Nasza czołowa tenisistka najmilej na pewno wspomina rok 2014, kiedy okazała się tam najlepsza. W drodze do tytułu pokonała tam między innymi Wiktorię Azarenkę i Venus Williams.
 
- Problemy zdrowotne. Ostatnio nasza najlepsza tenisistka zmagała się z problemami zdrowotnymi. Uraz prawej ręki wykluczył ją ze startu w ubiegłotygodniowym turnieju WTA w Stanford. Ponoć Polka wyleczyła już kontuzję do końca i teraz może spokojnie przygotowywać się do rywalizacji na kortach w Montrealu. Dzisiaj nawet popularna 'Isia' wstawiła zdjęcie z zajęć na swoje konto na platformie Facebook. Niemniej jednak przerwa w treningach nie służy zawodnikom. Muszą oni bowiem nadrabiać później treningowe zaległości.
 
- Nierówna forma. W ostatnich miesiącach podopieczna trenera Tomasza Wiktorowskiego ma ewidentny problem z ustabilizowaniem formy. To z kolei przekłada się na raz lepsze, a raz gorsze występy. W kwietniu Polka osiągnęła półfinał turnieju w Stuttgarcie, by w swoim kolejnym starcie w Madrycie odpaść z rywalizacji już w pierwszej rundzie. Później zanotowała kolejną wpadkę, tym razem w Birmingham (przegrana w pierwszej rundzie z Coco Vandeweghe), a w następnym tygodniu dotarła do półfinału w Eastbourne.

ZAREJESTRUJ SIĘ W TOTOLOTEK I ODBIERZ BONUS 500 PLN


 MONICA NICULESCU
+ Niewygodny dla rywalek styl. Monica Niculescu jest uznawana za jedną z... najdziwniej grających tenisistek w tourze. Wszystko dlatego, że Rumunka ma specyficzny styl uderzeń forehandowych. W przeciwieństwie do innych tenisistek, uderza piłki z rotacją wsteczną, a czasami nawet boczną. Są to trudne do odbioru uderzenia i wszystkie zawodniczki, w tym również Radwańska, muszą na nie bardzo uważać.
 
- Ostatnie wyniki. Po niezłym występie w turnieju WTA w Miami w marcu tego roku Niculescu zaczęła notować bardzo słabe wyniki. Rumunka wystartowała w siedmiu imprezach, ale w żadnej nie potrafiła przebrnąć etapu drugiej rundy. Teraz o przełamanie również będzie jej niezwykle trudno.
 
- Bilans meczów z Radwańską. Niculescu dobrze wspomina tylko jedną konfrontację z Agnieszką Radwańską. W 2015 roku w Nottingham Rumunka sensacyjnie ograła Polkę w trzech setach. Ogólny bilans meczów obu pań wynosi jednak 3:1 na korzyść krakowianki. Co więcej, w tym sezonie pokonała ona Niculescu już dwa razy. Każda wygrana była przekonująca - w Dausze padł wynik 7:5, 6:1, natomiast w Indian Wells 6:2, 6:1.
 
- Wymagający mecz pierwszej rundy. Niculescu w przeciwieństwie do Radwańskiej musiała walczyć już w pierwszej rundzie. W niej mierzyła się z Jeleną Ostapenko i niewiele brakowało, aby jej uległa. Po przegranym pierwszym secie Rumunka zdołała jednak wygrać dwie kolejne partie i tym samym odwróciła losy rywalizacji. Spotkanie na pewno kosztowało ją jednak sporo sił, a czasu na regenerację ma niewiele.

Totolotek typuje kurs 1,15 na zwycięstwo Agnieszki Radwańskiej i 4,50 na wygraną Moniki Niculescu.
 
Mój typ: zwycięstwo Radwańskiej w dwóch setach - 1,45. Ostatnio Agnieszka Radwańska nie rywalizowała o rankingowe punkty z powodu kontuzji, ale już teraz powinna być w pełni sił. W meczu z Moniką Niculescu jest zdecydowaną faworytką, a biorąc pod uwagę fakt, że w dwóch tegorocznych spotkaniach pokonywała Rumunkę w dwóch setach, teraz może być podobnie. Zwłaszcza, że krakowianka jest zregenerowana i wypoczęta.
 
* Fotografia pochodzi ze strony tenisplus.pl.
 
MM

ZAREJESTRUJ SIĘ W TOTOLOTEK I ODBIERZ BONUS 500 PLN

Komentarze użytkowników